تاریخ انتشار: ۲۹ اسف ۱۳۹۴

نماینده مردم تهران در مجلس یکی از راه‌های برون‌رفت از بروکراسی غیرضرور در مراحل انتخابات در کشور را تشکیل احزاب شناسنامه‌دار عنوان کرد و گفت: سیاسیون زمینه چنین احزابی را فراهم کنند.

به گزارش “گذارنیوز” بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه سردرگمی مردم تا یک هفته پیش از برگزاری انتخابات درباره رأیشان یک نقص برای نظام انتخابات کشور محسوب می‌شود، گفت: در هیچ کجای دنیا سؤال مردم هنگام انتخابات این نیست که به چه کسی رأی بدهیم و به چه کسی رأی ندهیم.

وی به سیستم حزبی حاکم در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی احزاب اثرگذاری لازم را در انتخابات نداشته باشند نتیجه‌اش این می‌شود که بعضی نمایندگان چند دوره پیاپی در مجلس حضور خواهند داشت بدون آنکه هیچ نقش‌آفرینی برجسته‌ای در امر قانونگذاری و نظارت انجام دهند.

نوباوه نظام تشکیلاتی را مناسب‌ترین نظام برای انتخابات برشمرد و گفت: نامی که ما در ایران بر روی تشکیلات گذاشته‌ایم «حزب» است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با یادآوری سابقه ذهنی منفی که مردم ایران از حزب به واسطه احزاب دولت ساخته در زمان طاغوت دارند، بیان داشت: حتی پس از پیروزی انقلاب نیز در مجموع خاطره خوشی از احزاب در ذهن مردم باقی نماینده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از راه‌های برون‌رفت از بروکراسی غیرضرور در مراحل انتخابات در کشور را تشکیل احزاب شناسنامه‌دار عنوان کرد و گفت: احزاب فراگیر بر روی منافع ملی کشور اشراف نظر دارند و هنر سیاسیون در کشور باید این باشد که زمینه‌ساز شکل‌گیری چنین احزابی باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس