تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخست‌وزیر ایتالیا وعده اجرای طرح ملی مقابله با تهدیدات ناشی از زلزله را داد. به گزارش ایسنا، شمار جانباختگان زمین‌لرزه روز چهارشنبه گذشته در مرکز ایتالیا به ۲۹۲ نفر رسید. این در حالی است که پنج روز پس از زمین‌لرزه ۶.۲ ریشتری، روز دوشنبه نیز پس‌لرزه دیگری منطقه “آماتریس” را لرزاند. اجساد سه تن […]

[ad_1]

نخست‌وزیر ایتالیا وعده اجرای طرح ملی مقابله با تهدیدات ناشی از زلزله را داد.

به گزارش ایسنا، شمار جانباختگان زمین‌لرزه روز چهارشنبه گذشته در مرکز ایتالیا به ۲۹۲ نفر رسید. این در حالی است که پنج روز پس از زمین‌لرزه ۶.۲ ریشتری، روز دوشنبه نیز پس‌لرزه دیگری منطقه “آماتریس” را لرزاند.

اجساد سه تن از قربانیان در دو روز اخیر از زیر آوار هتل «روما» واقع در آماتریس خارج شده است.

به ساکنان دهکده‌های زلزله‌زده اجازه نزدیک شدن به خانه‌های ویرانشان داده نمی‌شود اما آتش‌نشانان با راهنمایی آنان مدارک مهم یا اشیای با ارزش را از میان آوار پیدا کرده و به صاحبان باز می‌گردانند.

یکی از ساکنان منطقه زلزله‌زده می‌گوید: زمین از لرزش نمی‌ایستد، گویی گودال عظیمی دهان باز کرده و همه ما را خواهد بلعید. پدیده وحشتناکی است.

جستجو برای یافتن اثری از ۱۰ نفر که گمان می‌رود جانشان را از دست داده اند، همچنان ادامه دارد. همچنین اجساد ده‌ها نفر از جانباختگان امروز (سه‌شنبه) در آماتریس تشیع می‌شود. این روز در ایتالیا روز عزای ملی اعلام شده است.

همزمان “ماتئو رنتزی” نخست وزیر ایتالیا روز دوشنبه طرحی ملی را وعده داد و گفت که با اجرای آن ایتالیا به هنگام زمین‌لرزه‌ها امن‌تر خواهد بود.

به گزارش یورونیوز، ایتالیا از اوایل قرن بیستم شاهد ۳۶ زمین لرزه ۵ ریشتری یا شدیدتر بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس