تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :   وزیر امور خارجه انگلیس وعده داد، توافقی در خصوص توازن آزادی تحرک و تجارت با اعضای اتحادیه اروپا حاصل می‌شود و قرار است انگلیس در عرصه بین‌المللی بیش از پیش حاضرتر، فعال‌تر و با انرژی‌تر باشد.  به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری شینهوا، بوریس جانسون برای نخستین […]

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 
 
وزیر امور خارجه انگلیس وعده داد، توافقی در خصوص توازن آزادی تحرک و تجارت با اعضای اتحادیه اروپا حاصل می‌شود و قرار است انگلیس در عرصه بین‌المللی بیش از پیش حاضرتر، فعال‌تر و با انرژی‌تر باشد.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری شینهوا، بوریس جانسون برای نخستین بار به عنوان وزیر امور خارجه انگلیس به مقر سازمان ملل در نیویورک سفر کرد و در نشست شورای امنیت نسبت به تصویب یکپارچه قطعنامه امحای تسلیحات شیمیایی در لیبی رای مثبت داد و سپس با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل دیدار و حول محور مسائل مقابل با تروریسم صحبت کرد.
 
بوریس جانسون مقابل ساختمان شورای امنیت درباره توازن کنترل مهاجرت اتحادیه اروپا و دسترسی به یک بازار واحد به خبرنگاران گفت: شکی ندارم که این توازن می‌تواند برقرار شود و طی چند هفته آتی در خصوص آن در دولت و با شرکا و دوستان اروپایی‌مان صحبت خواهیم کرد.
 
وی افزود: همچنین شکی وجود ندارد که این مساله می‌تواند به روند مسائل اقتصادی سرعت ببخشد و این به نفع انگلیس و اتحادیه اروپا است. فکر می‌کنم توافق به زودی حاصل می‌شود و هر چه سریعتر این توافق شکل گیرد بهتر است.
 
جانسون تاکید کرد: انگلیس به خاطر خروج از اتحادیه اروپا از نقش جهانی‌اش دست نمی‌کشد. بریگزیت به درستی درک نشده است. ما قصد داریم نسبت به قبل در همکاری، مشارکت و حمایت از دیگر کشورهای اروپایی متعهدتر باشیم. انگلیس در سیاست دفاعی، هماهنگی سیاست خارجه یا مقابله با تروریسم و دیگر زمینه‌ها حاضرتر، فعال‌تر و پر انرژی‌تر از قبل خواهد بود.
 
وزیر امور خارجه انگلیس ادامه داد: قابل توجه است که در چند هفته گذشته از زمان انتشار نتیجه‌ رفراندوم حال و اوضاع در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای جهان تغییر کرده و مردم شروع کرده‌اند به درک فرصت‌ها و جنبه‌ مثبت بریگزیت. صحبت‌هایی که اخیرا با همتاهای اروپایی‌ام داشتم بسیار دلگرم کننده بوده است.

[ad_2]

منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس