تاریخ انتشار: ۱۴ ارد ۱۳۹۵

سمنان-ایرنا- فرماندار شهرستان مهدیشهر گفت : وظیفه معلم هدایت جامعه به سوی کمال و معنویت است.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از ایرنا، حسن ارگی روز دوشنبه در همایش تجلیل از فرهنگیان و معلمان این شهرستان اظهار داشت: شغل معلمی، همان شغل انبیاست و پیغمبر اکرم (ص) و بعد از او امیرالمؤمنین (ع) معلم بشریت هستند.
وی با اشاره به بیانات امام راحل گفت : این که صلاح و فساد یک جامعه به دست قشر فرهنگی آن جامعه است ، می‌توان گفت کلید سعادت و شقاوت یک ملت، دست قشر فرهنگی است.
ارگی بابیان این که همه سعادت‌ها و همه شقاوت‌ها انگیزه‌اش از مدرسه‌هاست و کلید همه این‌ها، در دستان معلمان است ،افزود: فرزندان تک‌تک آحاد جامعه که امید و آتیه کشور اسلامی هستند، این‌ها امانت‌هایی در دست شما معلمان دلسوز هستند.
فرماندار شهرستان مهدی‌شهر ادامه داد همان‌گونه که امام خمینی (ره) فرمودند معلمین آموزش‌وپرورش، اگر خودشان یک پرورش صحیح نداشته باشند و یک تعلیم صحیح، نمی‌توانند جوان‌ها را تعلیم کنند و آموزش بدهند و پرورش بدهند.
وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته به‌خوبی شاهد این بیان ارزشمند امام در خصوص معلمان مهدی‌شهری هستیم چراکه اثربخشی مثبت معلمان این خطه بر روی تعلیم و تربیت فرزندانمان نشان از پرورش ارزشمند این قشر جامعه دارد.
وی تصریح کرد: گواه و سند محکم این امر مهم کسب مقام‌های بالای علمی، فرهنگی، ورزشی فرزندان شهرستان مهدی‌شهر است.
فرماندار مهدیشهر با اشاره به اینکه هیچ‌چیز به‌اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد گفت: نقش معلم و مربی در جامعه ما، نقش طراز اول است.
وی بابیان اینکه مسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت، مسئله اول در نظام ماست افزود: هر مقداری که انسان عظمتش زیادتر باشد، مسئولیتش زیادتر است و چون معلم عظمتش زیاد است، مسئولیتش زیاد است و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری شما معلمان و مربیان هستید که فردا را می‌سازید.
ارگی خاطرنشان کرد: این معلم خوب است که کمک می‌کند جامعه خوب‌شکل بگیرد.
فرماندار شهرستان مهدی‌شهر بابیان اینکه این معلمان هستند که می‌توانند یک مملکتی را به‌پیش ببرند تصریح کرد: ضمن ارج نهادن تلاش شما معلمین فرهیخته یقیناً جامعه بر اساس آموزش‌ها و تعلیم‌های ارزشمند شما عزیزان پیش می‌رود.
۶۰۲۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس