تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۴
ظریف:

توجه به آینده داشته باشید، یکی از دوستان گفته هیچ ادم عاقلی در ایران سرمایه گذاری نمی کند، الان صف برای حضور در ایران است. دولت های اروپایی همه تجارشان را اورده اند. ما خودمان فضای کشور را برای سرمایه گذاری ناامن نکنیم.

به گزارش “گذارخبر” ، مهمترین بخش های سخنان ظریف در زیر می آید:

در سفرهای منطقه، بیش ترین تشکر را از من، چه در عراق چه در سوریه و… دوستان مقاومت داشتند. فضا برای کنش گری ایران فراهم شده است.

فرق قطعنامه ماده ۲۵ و فصل هفت این است که نقض این قطعنامه (بند موشکی و تسلیحاتی) عواقب تحریمی ندارد. آن چه در ۱۹۲۹ آمده بود به این معنی بود که صرف انتقال تجهیزات موشکی مجوز حمله نظامی، حتی در آب ایران، به کشتی های حمل آن بود.

در قطعنامه های قبلی تاکید می کند که کل این قطعنامه ذیل ماده ۴۱ است. گناهی نکردیم که وارث شش قطعنامه این گونه هستیم. چاره ای جز این کار برای رفع تحریم ها نداشتیم. اشاره ماده ۴۱ در مقدمه به معنی فصل هفتمی بودن است در صورتی که در ۲۲۳۱ در برخی مواد به این نکته اشاره می شود.

قصد پاسخ به دکتر جلیلی را ندارم،  زمانیکه ایشان مسئول مذاکرات، یکبار هم مصاحبه نکردم چون بحث ها را به نفع کشور نمی دانم، با این حال منتفد جدی دوستان بودم.

کل تحریم های اقتصادی، مالی و اتحادیه اروپا از روز اجرا لغو می شود. کل تحریم هایی که امریکا بر شخصیت های غیرامریکایی اعمال می کند، اجرای آن متوقف می شود. علاوه بران تحریم هواپیمایی را نیز برمی دارند.

آیا دوست دارید گروگان نتانیاهو باشید که هی می گویید چرا تحریم ها متوقف می شود؟  این سخنانی که می گویید خلاف نظر رهبری است و تفسیر به رای است.

دوستانی که می گفتند همین توافق ها را کرده بودند، پیشنهاد الماتی دست ماست، اگر میخواهد پخش کنیم؟ مطالعه کنید،  یک جای آن نگفته تحریم ها را برمی داریم.

دوستانی که سروصدا می کنند، بدانند بحث های گذشته موجود است.

دوستان ممکن است برخی فرمایشات را بگویند بحمدالله، در این دوره اینقدر ازادی هست که هرکسی هر چه می خواهد می گوید.

{در واکنش به سخنان بذرپاش در مورد تصویب دو قطعنامه در زمان سفیر ظریف در سازمان ملل} ان دوسالی که من بودم چه ربطی به تحریم ها دارد؟ می خواهید بگویید قطعنامه زمان من تصویب شده؟ اما من نقشی در رد و تصویب آن نداشتم. آن موقع می گفتند که من سرکار هستم و الحمدالله که گفتند من سرکارم و نقشی نداشتم.

{در واکنش به سخنان بذرپاش در مورد وضعیت بورس} بروید ببینید اگر توافق ژنو نبود امروز چه وضعی داشتیم که به خاطر سیاست های هشت سال گذشته فروش نفت به صفر رسیده بود.

پایین امدن قیمت نفت چه ربطی به توافق دارد. اگر می خواهید فضا سازی کنید با وصل موضوعات غیرمرتبط باهم نمی توانید این کار را کنید.

وضعیت بورس به خاطر ۸ سال گذشته بود. در آن هشت سال، پول مفت را در اختیار برخی قرار دادند.

ما صریح گفتیم کلیه تحریم های مالی و اقتصادی لغو می شود.

توجه به آینده داشته باشید، یکی از دوستان گفته هیچ ادم عاقلی در ایران سرمایه گذاری نمی کند، الان صف برای حضور در ایران است. دولت های اروپایی همه تجارشان را اورده اند. ما خودمان فضای کشور را برای سرمایه گذاری ناامن نکنیم.

ایران امن ترین کشور برای سرمایه گذاری است، مگراینکه هی بگوییم که هیچ ادم عاقلی حاضر به سرمایه گذاری در ایران نیست. خب اروپایی ها با دیدن این سخنان می گویند، اینها چه کاسه ای زیر نیم کاسه شان است که اینطور می گویند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس