تاریخ انتشار: ۱۳ خرد ۱۳۹۴

اضافه برداشت بانک‌ها موجب افزایش پایه پولی می‌شود که امیدواریم با اقداماتی که بانک مرکزی انجام می‌دهد، این مساله برطرف شود. اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از سامانه چکاوک در بانک مرکزی با اشاره به دستیابی به تمام سامانه های مورد نیاز برای مبازره با مفاسد اقتصادی تا پایان سال جاری تاکید کرد: انضباط […]

اضافه برداشت بانک‌ها موجب افزایش پایه پولی می‌شود که امیدواریم با اقداماتی که بانک مرکزی انجام می‌دهد، این مساله برطرف شود.

جهانگیری

اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از سامانه چکاوک در بانک مرکزی با اشاره به دستیابی به تمام سامانه های مورد نیاز برای مبازره با مفاسد اقتصادی تا پایان سال جاری تاکید کرد: انضباط پولی از جمله اقدامات خوب بانک مرکزی در این مدت بوده است.

به گزارش گذارنیوز جهانگیری در ادامه این مراسم گفت: «سیستم بانکی با سه مشکل مطالبات معوق، بدهی دولت به بانک‌ها و کفایت پایین سرمایه روبروست؛ دولت در لایحه خروج از رکود برای افزایش سرمایه و بازپرداخت بدهی خود به بانک‌ها راهکارهایی اندیشیده شده است.»

وی تصریح کرد: «وضعیت بدهی در ایران عجیب است، چر اکه از یک طرف دولت به بانک‌ها و از طرف دیگر بانک‌ها به بانک مرکزی و دولت به بانک مرکزی بدهکار است و برای حل آن راهکارهایی در قانون رفع موانع تولید در نظر گرفته شده است.»

جهانگیری افزود: «برای افزایش سرمایه بانک‌ها پیش‌بینی شده از طریق فروش سهام دولت در برخی بانک‌ها، سرمایه بانک‌های دولتی افزایش یابد.»

وی از ایستادگی رئیس جمهور در مقابل برداشت از منابع بانک مرکزی و استقلال در تصمیم گیری به عنوان عامل اصلی تحقق انضباط مالی نام برده و گفت: البته دغدغه افزایش اضافه برداشت بانک‌ها از منابع بانک مرکزی به تازگی به وجود آمده و این برخلاف رویکرد دولت در عدم استفاده از منابع بانک مرکزی است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: اضافه برداشت بانک‌ها موجب افزایش پایه پولی می‌شود و امیدواریم با اقداماتی که بانک مرکزی انجام می‌دهد، این مساله هم برطرف شود.

جهانگیری با بیان اینکه هدف دولت رونق اقتصادی است، گفت: سیاست‌های لازم برای تحقق این هدف در قالب ۱۷۷ بند تدوین شد که بخشی از آن با مصوبه دولت، بخشی با اختیارات دستگاه‌ها و بخشی هم نیازمند مصوبه مجلس بود که در قالب لایحه رفع موانع تولید ارائه شد

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس