تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ، گفت: دانشگاه علم و فرهنگ یکی از دانشگاه‌های جهاد دانشگاهی است که در کم‌تر از دو سال فضایی بیش از ۲۰ هزار مترمربع را تأسیس کرده و به‌حق یک دانشگاه کارآفرین است و ۶۵ درصد دانش‌آموختگان […]

[ad_1]

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ، گفت: دانشگاه علم و فرهنگ یکی از دانشگاه‌های جهاد دانشگاهی است که در کم‌تر از دو سال فضایی بیش از ۲۰ هزار مترمربع را تأسیس کرده و به‌حق یک دانشگاه کارآفرین است و ۶۵ درصد دانش‌آموختگان آن جذب بازار کار می‌شوند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در دوران انقلاب نقشی پررنگ داشته است و در سال ۵۹ پس از تعطیلی دانشگاه‌ها، نقش مفیدی را در امر فرهنگ دانشگاه ایفا کرد.

فرهادی گفت: البته در مقطعی از زمان مشکلاتی در جهاد بروز کرد که این نهاد انقلابی را تا آستانه انحلال پیش برد، ولی جهاد بسیار فعال عمل کرد و اثرگذار بود.

وزیر علوم گفت: با وجود اینکه سرعت رشد علمی ایران کم است اما به استناد آخرین گزارش‌ها، امسال رتبه اول رشد علمی در دنیا را داشتیم.

وی اضافه کرد: ما در دنیا به رتبه پانزده از نظر تولید علم رسیدیم و سهم ما از تولید علم دنیا ۱٫۸۱ است، ولی باید شتاب رشد علمی را بیش‌تر کنیم.

منبع: فارس

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس