تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر راه و شهرسازی گفت:حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت شهری کشور در وضعیت نامناسبی زندگی می‌کنند و کیفیت بافت‌های آن‌ها خوب نیست. به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عباس احمد آخوندی عصر امروز در حاشیه جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: رویکرد کلی دولت این است که قدرت رقابت ایران را در […]

[ad_1]

وزیر راه و شهرسازی گفت:حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت شهری کشور در وضعیت نامناسبی زندگی می‌کنند و کیفیت بافت‌های آن‌ها خوب نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عباس احمد آخوندی عصر امروز در حاشیه جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: رویکرد کلی دولت این است که قدرت رقابت ایران را در سطح جهانی افزایش دهد و بتواند سهم ملت ایران را از اقتصاد جهانی بگیرد که برای تحقق این امر نیز باید هرکسی خودش یک‌چیزی داشته باشد.

آخوندی گفت: در حوزه راه و شهرسازی در استان لرستان اتفاقات بسیار خوبی رخ‌داده است به‌طوری‌که از جنوب آزادراه به اندیمشک راداریم و در سمت دیگر آزادراه خرم‌آباد به بروجرد در حال ساخت است که در این راستا  بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال انجام است.

وی بابیان اینکه برای توسعه فرودگاه خرم‌آباد گام بلندی برداشته‌شده است، خاطر نشان کرد: پروازهای این فرودگاه از پنج پرواز به ۳۱ پرواز رسیده است و با ورود هواپیمای جدید نیز وضعیت پروازی متحول می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه محل توقف هواپیمایی فرودگاه خرم‌آباد گسترش بسیار خوبی دارد، اظهارداشت: ۱۱ هزار متر به فرودگاه خرم‌آباد اضافه می‌شود که اکنون  روند ساخت آن ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بابیان اینکه علی‌رغم تنگناهای ملی سعی کردیم از طریق اسناد خزانه و افزایش اوراق بهادار به این استان کمک کنیم، گفت: از سه سال گذشته تاکنون  در حوزه راه، ۵۰۰ میلیارد تومان برای استان لرستان تعریف‌ کرده‌ایم.

وی در رابطه با اقتصاد محلی و تحولات جمعیتی ایران گفت: جمعیت شهری ایران در دهه ۳۰ حدود شش میلیون نفر بود که در دهه ۹۰ به ۶۰ میلیون نفر رسید  و ۱۰ برابر شد اما این روند دیگر ادامه ندارد و رشد جمعیت شهری  به ۱٫۲ دهم درصد بیشتر نمی‌رسد و باید گفت این روند سریع و شتابان متوقف شد.

آخوندی  اظهارداشت: اکنون در مسئله شهر، کیفیت زندگی مطرح است و روند کمیت دیگر مانند قبل شتابان نیست که برای مثال می‌توان گفت چند ماه پیش که  جامعه شهری بروجرد را بررسی کردیم به افق طرح نرسید پس باید گفت ما در آینده در شهرهایمان تحولات جمعیتی خیلی عظیمی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه روند قالب شهرنشینی  در ایران عمدتاً به شکل کیفی است، بیان کرد: حدود ۱۹ میلیون نفر در بافت‌های بدی( حاشیه شهرها، بافت فرسوده، روستاهای ملحق شده به شهر) زندگی می‌کنند و کیفیت این بافت‌ها خوب نیست.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های جدیدی که در حوزه شهرسازی اتخاذ می‌کنیم، خدمات زیر بنایی است تا به سمت ارتقای کیفیت پیش برویم که در این زمینه نیز با رشد سکونت‌گاه‌های ویلایی موافق هستیم.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس