تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر دادگستری ترکیه از بازداشت بیش از ۲۶ هزار نفر به اتهام ارتباط داشتن با کودتای نظامی نافرجام اخیر خبر داده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم ، بکر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد، در مجموع بیش از ۲۶ هزار نفر در ارتباط با کودتای نظامی […]

[ad_1]

بیش از ۲۶ هزار نفر در ارتباط با کودتای ترکیه بازداشت شده‌اندرویکرد حکومت ترکیه به کردها پس از کودتا/ خطاهای دولت و HDP در قبال یکدیگراعلام آمادگی ترکیه و روسیه برای همکاری دیپلماتیک درباره سوریه

وزیر دادگستری ترکیه از بازداشت بیش از ۲۶ هزار نفر به اتهام ارتباط داشتن با کودتای نظامی نافرجام اخیر خبر داده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم ، بکر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد، در مجموع بیش از ۲۶ هزار نفر در ارتباط با کودتای نظامی نافرجام ۱۵ جولای بازداشت شده‌اند.

اظهارات وزیر دادگستری ترکیه به صورت زنده از شبکه تلویزیونی دولتی این کشور پخش شد.

دولت ترکیه بارها فتح الله گولن را عامل اصلی وقوع کودتای ۱۵ جولای معرفی کرده است و خواستار استرداد وی از آمریکا شده است. گولن نیز این اتهامات را رد کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را طراح اصلی این کودتا معرفی کرده تا به بهانه آن، مخالفان و منتقدان دولت را سرکوب و پاکسازی نماید.

دولت ترکیه همچنین اصلاحات ساختاری را در ارتش و سرویس جاسوسی اعمال کرده است. اردوغان تلاش زیادی را برای اصلاح قانون اساسی و افزایش قدرت و اختیارات رئیس جمهور آغاز کرده است.

رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرده که روند بازداشتها در این کشور تا بازداشت همه گناهکاران ادامه خواهد یافت.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس