تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴

وزیر خارجه عراق روز یکشنبه با اعلام این مطلب که حملات مخرب پاریس مرحله ای جدید در جنگ علیه افراط گرایی بنا گذاشت که همه کشورهای دنیا را شامل خواهد شد، گفت، گروه تروریستی داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و بیشتر قربانیان آن مسلمان هستند.

به گزارش “گذارخبر”  ‘ابراهیم الجعفری’ وزیر خارجه عراق به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، عراق از مدت ها پیش می دانست که گروه تروریستی داعش حامل خطری اساسی و بنیادی هستند. دنیا خیلی دیر علیه داعش و القاعده دست به کار شد. ۱۱ سال پیش، در سال ۲۰۰۴، من گفتم که تروریسم نه منطقه و نه کشور می شناسد و نه اعتقادات خاصی دارد.

الجعفری افزود: در سال ۲۰۱۲ نیز گفتم که ما در جنگ جهانی سوم هستیم. اکنون، شاهد هستید که هیچ کشوری نمی تواند در آرامش و صلح زندگی کند.

وزیر خارجه عراق که در حاشیه مذاکرات بین المللی تغییرات آب و هوایی افزود، این گروه(داعش) هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و کشورها باید تمهیدی علیه این گروه بیندیشند.

وی گفت که به نشانه همبستگی و اعتماد به توانایی فرانسه در حمایت از مردم خود در بهترین سطح، تصمیم به شرکت در نشست جهانی تغییرات آب و هوایی گرفت.

وزیر خارجه عراق تایید کرد که کشورش عصر ۱۲ نوامبر به فرانسه و دیگر کشورها درباره حمله ای قریب الوقوع هشدار داده بود.

حملات تروریستی پاریس در ۱۳ نوامبر پاریس رخ داد که ۱۳۰ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی به جا گذاشت.

الجعفری افزود: ما در عراق تنها از خودمان دفاع نمی کنیم بلکه از کشورهای شما نیز دفاع می کنیم. از همه دفاع می کنیم. از این رو، آنهایی که در عراق هستند می توانند برای اقدام علیه تروریسم به کشور خود بازگردند.

به گفته الجعفری، گروه تروریستی داعش بستری بین المللی برای افراط گرایی دارد و بیان یک فرهنگ است، فرهنگی که ارتباطی با خاک و مرز ندارد. تروریست های داعش از یکصد کشور هستند. آنها از بزرگترین دمکراسی های جهان هستند. نفرت و انزجاری که در میان همه آنها مشترک است موجب وحدت آنهاست. آنها حاضرند بمیرند. آنها حاضرند برای کشتن تعداد زیادی از مردم، خود را بکشند. آنها از همه دنیا متنفرند و باید گفت، بیشتر قربانیان آنها مسلمان هستند.
وی گفت: وقتی با تروریسم مواجه هستیم نمی توانیم بی تفاوت باشیم و اجازه دهیم مردم و شهرهای ما بترسند و یا مرعوب شوند. هدف آنها این است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس