تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۴
در راس هیاتی تجاری;

لوبو میر زائورالک وزیر خارجه جمهوری چک، به تهران سفر می‌کند.

به گزارش “گذار” وزیر امور خارجه جمهوری چک قرار است در آخر هفته جاری در راس یک هیات تجاری متشکل از مدیران ۴۸ شرکت این کشور به تهران سفر کند.

وزیر امور خارجه جمهوری چک با سرپرستی یک هیات تجاری سفری چهار روزه از ۱۳ تا ۱۶ شهریور ماه به ایران خواهد داشت.

لوبو میر زائورالک در این سفر با تعدادی از مقامات کشورمان از جمله همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.

طبق آنچه که رسانه ها اعلام کرده‌اند مدیران شرکت‌های فعال در زمینه ساخت هواپیمای باری و قطعات آن، خدمات توریستی و گردشگری، تولیدات دارویی، حمل و نقل کالا، حفاری و خدمات اکتشاف نفت و گاز، ماشین آلات تراش و تجهیزات معدن، تامین کننده تجهیزات ماشین آلات خودرو، نیروگاه و راه آهن در جمهوری چک از جمله افراد حاضر در این هیات تجاری محسوب می‌شوند.

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران اردیبهشت ماه سال جاری در سفر به جمهوری چک با اشاره به ایجاد زمینه های گسترش و توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور، گفت: طی سالهای اخیر حجم مبادلات تجاری و روابط دو طرف بشدت کاهش یافته و برای توسعه همکاری ها دو کشور تلاش می کنند.

مبادلات تجاری بین ایران و چک در سال گذشته به حدود ۲۴ میلیون دلار رسید که سهم طرف چک پنج برابر صادرات ایران ذکر شد.

به گزارش پراگ مانیتور، چندی پیش وزیر خارجه جمهوری چک در واکنش به توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی، تصریح کرد: امضای این توافقنامه بین المللی احتمالا منجر به سفر مقام های دولتی چک به تهران خواهد شد.

وی افزود: این توافقنامه فرصت های جدیدی را در روابط دو جانبه باز خواهد کرد. مشاوره و رایزنی در سطح معاونان وزیر دو کشور اخیرا آغاز شده و این رایزنی ها از طریق هیات های پارلمانی و تجار و بازرگانان دو کشور ادامه داشته است. امضای این توافقنامه، انگیزه ای برای یک سفر احتمالی در سطح دولتی به ایران خواهد شد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس