تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴
در راس یک هیات اقتصادی ۶۰ نفره؛

امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های اقتصادی، برگزاری همایش مشترک تجار و مدیران موسسات تجاری و صنعتی ایران و اسلوونی و افتتاح دفتر نمایندگی چهار شرکت بزرگ اسلوونیایی از جمله برنامه‌های وزیر توسعه اقتصادی و فن‌آوری اسلوونی در سفرش به تهران است.

به گزارش “گذارخبر” به نقل از ایلنا  ازدراوکو پوچیوالشِک، وزیر توسعه اقتصادی و فن‌آوری جمهوری اسلوونی بنا به دعوت نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در رأس یک هیأت تجاری- اقتصادی ۶۰ نفره متشکل از مقامات اقتصادی و بانکی و نمایندگان بخش خصوصی شامل مدیران موسسات و شرکت‌های عمده تجاری- صنعتی این کشور، با بدرقه مرتضی درزی رامندی، سفیر کشورمان در اسلوونی، عازم جمهوری اسلامی ایران شد.

بنا به اعلام سفارت کشورمان در لوبلیانا، وزیر توسعه اقتصادی و فن‌آوری اسلوونی قرار است در خلال اقامت دو روزه در تهران، امروز ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه، با چند تن از وزیران و مقامات کشورمان دیدار و ضمن مرور آخرین وضعیت مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور، پیرامون راه‌های گسترش همکاری‌ها، گفت‌وگو و تبادل نظر کند.

ملاقات و رایزنی پیرامون تقویت همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی در حوزه گردشگری، از دیگر برنامه‌های وزیر توسعه اقتصادی و فن‌آوری اسلوونی در سفر به کشورمان اعلام شده است.

هم‌چنین سرمایه گذاری مشترک، تبادل دانش فنی و اجرای طرح‌های مشترک و مورد علاقه دو کشور به همراه توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های انرژی، ارتباطات، خودرو، کشاورزی، محیط زیست، امور زیرساختی، ترانزیت و کشتیرانی، علوم و صنایع، همکاری‌های بانکی و گردشگری، از زمینه‌های مورد بحث در دیدارهای هیأت اسلوونیایی با مقامات کشورمان خواهند بود.

علاوه بر این امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های اقتصادی، برگزاری همایش مشترک تجار و مدیران موسسات تجاری و صنعتی ایران و اسلوونی و افتتاح دفتر نمایندگی چهار شرکت بزرگ اسلوونیایی در تهران نیز از دیگر برنامه‌های هیات اسلوونیایی در ایران خواهد بود.

گفتنی است وزیر توسعه اقتصادی و فن‌آوری اسلوونی در هنگام عزیمت به جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از این سفر گفت: اطمینان داریم سفر مزبور نخستین گام در گسترش بیش‌تر مناسبات اقتصادی و تجاری بین ایران و اسلوونی و دستیابی مجدد به حجم مبادلات بالای بین دو کشور به میزان چند سال قبل محسوب می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس