تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر بهداشت گفت: در تهران مجموعا ۲۶هزار تخت بیمارستانی وجود دارد که بسیاری از آنها عمری بیش از ۵۰ سال دارند و فرسوده اند. به گزارش ایسکانیوز، دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در برنامه پیاده‌روی اعضای کانون‌های سالمندی شهر تهران که صبح دیروز به مناسبت روز جهانی سالمندان در بوستان جوانمردان برگزار شد، گفت: […]

[ad_1]

وزیر بهداشت گفت: در تهران مجموعا ۲۶هزار تخت بیمارستانی وجود دارد که بسیاری از آنها عمری بیش از ۵۰ سال دارند و فرسوده اند.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در برنامه پیاده‌روی اعضای کانون‌های سالمندی شهر تهران که صبح دیروز به مناسبت روز جهانی سالمندان در بوستان جوانمردان برگزار شد، گفت: طی چهل سال گذشته متوسط طول عمر در کشور دو برابر شده است که این رقم برای زنان به ۸۱سال و مردان ۷۶ رسیده است.
وزیر بهداشت افزود: باتوجه به مسن شدن تدریجی جمعیت کشور، توجه به افزایش مراقبت‌ها برای این گروه سنی ضرورت دارد.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در طول چند دهه گذشته اقدامات جدی در حوزه سلامت صورت نگرفته است، تاکید کرد: در دولت یازدهم، سلامت در اولویت قرارگرفت اما ما معتقدیم که این کافی نیست و موضوع سلامت باید طی چندین دوره جزو اولویت مجلس و دولت باشد.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به زیرساخت های سلامت محور شهر مسکو که به تازگی از آنجا دیدن داشت گفت: در شهر مسکو که جمعیتی نزدیک به تهران دارد، ۸۱ هزار تخت بیمارستانی وجود دارد، درحالی که مجموع تخت‌های بیمارستانی در شهر تهران، ۲۶ هزار است؛ با توجه به این که بیشتر آنها نیز فرسوده اند و پیش از انقلاب راه اندازی شده اند.
او در بخش دیگری از سخنان خود بر کاهش وزن، ورزش، کاهش مصرف شیرینی و مواد شور و ترک مصرف دخانیات در همه سنین و به ویژه در سالمندان تاکید کرد.
دکتر هاشمی گفت: مایه تاسف است که روند سپردن سالمندان به مراکز مراقبت از سالمندان رو به افزایش است؛ این نوع رفتار نه در فرهنگ ما و نه در آموزه های دینی ما وجود ندارد و به نظر می رسد باید در مجلس و دولت قوانینی را در جهت گسترش فرهنگ رفتار با سالمندان وضع کنند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در کشور ما مساله بهداشت روان اهمیت زیادی دارد، گفت: بخشی از افسردگی ها و عوارض سالمندی نیز به دلیل همین بی احترامی و بی توجهی ها است که در همه سنین ممکن است اتفاق بیفتد.
وزیر بهداشت در پایان از سالمندان خواست تا در شرایط موجود با توجه دقیق تر به سلامت خود، بیشتر به فکر خود باشند.

۱۰۵/۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس