تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۴

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کاهش اعتبارات طرح تحول نظام سلامت گفت: به هیچ عنوان پرداختی از جیب مردم افزایش نخواهد یافت بلکه برای جبران کاهش اعتبارات درصدد صرفه جویی، مدیریت منابع و راههای جبران کاهش اعتبارات هستیم. به گزارش گذارنیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ حسن هاشمی در […]

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کاهش اعتبارات طرح تحول نظام سلامت گفت: به هیچ عنوان پرداختی از جیب مردم افزایش نخواهد یافت بلکه برای جبران کاهش اعتبارات درصدد صرفه جویی، مدیریت منابع و راههای جبران کاهش اعتبارات هستیم.

هاشمی

به گزارش گذارنیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ حسن هاشمی در حاشیه افتتاح خط تولید اشک مصنوعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال اعتبارات طرح تحول سلامت کاهش پیدا کرده که راه حل جبران آن کاهش هزینه های تحمیلی درمان است، به همین منظور کمیته مشترک کاهش هزینه های القایی با همکاری وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود.

وی افزود: سال گذشته ۶ هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت تخصیص پیدا کرده بود که که امسال این رقم به ۴ هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: راه حل این مساله این است که از افزایش هزینه ها و تحمیل هزینه های زاید به مردم و نظام سلامت جلوگیری کنیم و با مدیریت منابع و صرفه جویی بیشتر هزینه های غیر ضرور را کاهش دهیم

کاهش هزینه های القایی درمان با همکاری بیمه ها

وزیر بهداشت اضافه کرد: به همین منظور جلسه ای با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی داشتیم و در تلاش هستیم که با ایجاد کمیته ای مشترک و با همکاری بیمه ها هزینه های القایی درمان را کاهش دهیم.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: هم اکنون به علت کاهش قیمت نفت با کمبود اعتبار مواجه هستیم البته رییس جمهوری اعلام کرده اند که طرح تحول سلامت با قوت ادامه پیدا می کند و اعتبارات مورد نیاز آن هم تامین می شود و تردیدی وجود ندارد که کاهش سطح خدمات نخواهیم داشت و به هیچ عنوان پرداختی از جیب مردم افزایش نخواهد یافت.

وزیر بهداشت یادآور شد: با اجرای برنامه تحول سلامت خدمات فراوانی در حوزه بهداشت و درمان و در سراسر کشور ارائه شده است، اضافه شدن ۳۰ هزار تخت بیمارستانی و افتتاح، تجهیز و نوسازی دو هزار خانه بهداشت تنها بخشی از اقدامات صورت گرفته است.

ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته به مردم

دکتر هاشمی همچنین با اشاره به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته با اعتبارات طرح تحول نظام سلامت، به شفافیت وزارت بهداشت با مردم در بیان چگونگی هزینه کرد اعتبارات تاکید کرد.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص پیگیری برخورد با متخلفان تزریق داروی اوستین تقلبی برای بیماران چشمی نیز گفت: تحقیقات لازم انجام شده و متخلفان به دستگاه قضایی معرفی شدند و امیدواریم این پرونده این افراد که حادثه تلخی را رقم زده و مرتکب تخلف و تقلب شدند به زودی به مرحله صدور حکم برسد.

وزیر بهداشت در خصوص برخی اخبار نادرست و ایجاد نگرانی در میان مردم در مصرف فرآورده های گوشتی نیز گفت: در خصوص خرید و مصرف گوشت ما نباید مردم را نگران کنیم قطعا اگر در یک منطقه ای مشکل جدی به وجود بیاید هم وزارت بهداشت و هم سازمان دامپزشکی آن را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

خط تولید اشک مصنوعی افتتاح شد

خط تولید اشک مصنوعی یک بار مصرف با نام ” sinalone ” با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد

وزیر بهداشت ،شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح خط تولید اشک مصنوعی در شرکت سینادارو اظهار داشت: خوشبختانه موفق شدیم تا از اشک مصنوعی به عنوان داروی یکبار مصرف در چشم پزشکی رونمایی کنیم.

حسن هاشمی با بیان اینکه پیش تر نیازمند واردات اشک مصنوعی بودیم، گفت: : اشک مصنوعی یک بار مصرف در چشم پزشکی کاربرد زیادی دارد که پیش تر ناچار به واردات این محصول بودیم، ضمن اینکه در حال حاضر محصول تولیدی داخل، کیفیت بالایی داشته و کاملا با نمونه خارجی قابل رقابت است.

وی ابراز امیدواری کرد بتوان مقدار واردات این دارو را کاهش داد زیرا کیفیت اشک مصنوعی تولید شده در داخل کشور قابل رقابت با محصولات دیگر بوده و به درمان بیماری های چشمی کمک خواهد کرد. انشاءالله شرکت های دیگر نیز در عرصه تولید این محصول ورود می کنند تا علاوه بر رقابت، در بحث کیفیت نیز شاهد کاهش هزینه ها باشیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: در راستای اقتصاد مقاومتی علاوه بر تامین نیاز داخل به اشک مصنوعی باید به حوزه صادرات نیز وارد شویم تا به جای فرستادن پول به خارج از کشور به کشور ارز وارد کنیم.

گفتنی است در مراسم افتتاح خط تولید اشک مصنوعی که معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، در خصوص ویژگی های این محصول عنوان شدکه اشک مصنوعی تولید داخل کاملا با نمونه خارجی قابل رقابت بوده و قیمت نمونه داخلی آن ۳۳ درصد ارزانتر از نوع خارجی است.

این محصول دارویی که تولید آن ۲۰ ماه طول کشیده است برای بیمارانی کاربرد دارد که دچار خشکی چشم هستند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس