تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر اطلاعات گفت: حفظ شاٌن و حرمت انسان ها از تاکیدات  دین اسلام است و علاوه بر  آن  احترام به کرامت انسانی ، ارامش جامعه را در پی دارد  از این رو  در دانشگاه ها نیز آنچه که پیش از هر چیزی برای حفظ امنیّت و آرامش لازم است حفظ کرامت و شخصیّت  دانشجویان […]

[ad_1]

وزیر اطلاعات گفت: حفظ شاٌن و حرمت انسان ها از تاکیدات  دین اسلام است و علاوه بر  آن  احترام به کرامت انسانی ، ارامش جامعه را در پی دارد  از این رو  در دانشگاه ها نیز آنچه که پیش از هر چیزی برای حفظ امنیّت و آرامش لازم است حفظ کرامت و شخصیّت  دانشجویان و تمام تشکل های دانشجویی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در همایش نمایندگان وزیر علوم در هیئت های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاه ها گفت: آنچه که باعث شد در سال های اخیر شاهد آرامش و امنیّت در محیط های دانشگاهی باشیم ، رفتار توام با احترام و کرامت با دانشجویان و پرهیز از برخوردهای سلبی بود.

دکتر علوی اظهار داشت : آنچه که موجب بی نظمی و ناهنجاری می شود تحقیر شخصیت انسان ها و بی احترامی است و آنچه که موجب آرامش و امنیّت است احترام به همدیگر و پرهیز از تخریب شخصیت دیگران است و بر همین اساس در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز وزارت اطلاعات کوشید تا فضای جامعه شاهد تخریب نامزدهای انتخاباتی نباشد و نتیجه این اقدام نیز همانگونه که مشاهده شد برگزاری با آرامش انتخابات در سراسر کشور بود.

وی با تاکید بر حفظ حرمت و شخصیت دانشجویان در همه محیط های دانشگاهی گفت: اگر با سوالات و شبهه دانشجویان مواجه شدیم باید با استدلال و منطق آنها را اقناع کنیم زیرا قطعا در صورت برخورد سلبی ، با همراهی آنان مواجه نخواهیم شد.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: حفظ شاٌن و کرامت انسا ن ها یک تاکتیک ابزاری نیست بلکه دستور دین مبین اسلام است و حفظ شاٌن انسا ن ها اقتضا می کند که با او با احترام و ادب رفتار شود.

دکتر علوی افزود: آنچه که ما در جمهوری اسلامی ایران دنبال می کنیم حفظ امنیّت جامعه در کنار آرامش روانی و احساس امنیّت است زیرا در این نوع از نظم و امنیّت است که فرهنگ جامعه رشد می کند و جامعه روز به روز دین مدارتر و با ایمان تر می شود.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس