تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] لاشا تالاخادزه وزنه بردار دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم گرجستان در بازی های المپیک ریو با مجموع ۴۷۳ کیلوگرم ضمن بهبود رکورد مجموع جهان و المپیک، طلای این دسته را به گردن آویخت. به گزارش ایسکانیوز، آخرین روز از رقابت های وزنه برداری المپیک ریو در دسته فوق سنگین از ساعت ۲:۳۰ به وقت […]

[ad_1]

لاشا تالاخادزه وزنه بردار دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم گرجستان در بازی های المپیک ریو با مجموع ۴۷۳ کیلوگرم ضمن بهبود رکورد مجموع جهان و المپیک، طلای این دسته را به گردن آویخت.

به گزارش ایسکانیوز، آخرین روز از رقابت های وزنه برداری المپیک ریو در دسته فوق سنگین از ساعت ۲:۳۰ به وقت ایران در سالن ریو سنتر شهر ریو با حضور ۱۱ وزنه بردار آغاز شد.
لاشا تالاخادزه دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۶ اروپا، طلای سال ۲۰۱۵ جهان و طلای جوانان جهان از گرجستان در این رقابت ها در حرکت دو ضرب با بلند کردن وزنه ۲۵۸ کیلوگرم و مجموع ۴۷۳ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا رکورد مجموع جهان و المپیک را یک کیلوگرم بهبود بخشید و به مدال طلا دست یافت.
رکوردار مجموع جهان و المپیک با ۴۷۲ کیلوگرم متعلق به حسین رضازاده بود که در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی از خود بر جای گذاشته بود.
در این رقابت ها گور میناسیان با مجموع ۴۵۱ کیلوگرم نقره گرفت و آراکیل تورمانیدزه دیگر وزنه بردار گرجستانی با ۴۴۸ کیلوگرم برنز گرفت.
بهداد سلیمی در این دسته بعد از آنکه در حرکات یک ضرب وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی را بالای سر برد و رکورد جهان و المپیک را بالای سر برد در حرکات دو ضرب داوران و هیات ژوری در تصمیمی ناعادلانه و ناداوری حرکت اول و دوم بهداد سلیمی را که وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را بالای سر برده بود را خطا اعلام کردند تا سلیمی امید کسب مدال طلا از دور رقابت ها کنار برود.

۶۰۱/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس