تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وزش بادهای شدید در پایتخت گفت: در فصل پاییز و هنگام تغییر فصل، سرعت وزش باد به طور نسبی در کشور افزایش پیدا می‌کند و این حالت طبیعی است چون در حال عبور از فصل گرم به فصل سرد هستیم. مدیرکل پیش بینی و هشدار […]

[ad_1]

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وزش بادهای شدید در پایتخت گفت: در فصل پاییز و هنگام تغییر فصل، سرعت وزش باد به طور نسبی در کشور افزایش پیدا می‌کند و این حالت طبیعی است چون در حال عبور از فصل گرم به فصل سرد هستیم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با ایسنا،  با بیان اینکه سامانه‌های هواشناسی با فرکانس یک هفته‌ای تا ۱۰ روزی از کشور عبور می‌کنند گفت: در هنگام تغییر فصل این سامانه‌های هواشناسی(بادهای شدید) طبیعی است و امیدواریم که با افزایش تعداد این سامانه‌های هواشناسی در کشور بارندگی ایجاد شود.

وی ادامه داد: گاهی با گذر موج‌های هواشناسی در کشور ممکن است پایتخت نیز تحت تاثیر قرار گرفته و مانند موجی که دیروز از کشور عبور کرد و سبب بارش باران در شمال کشور و همچنین کاهش دما شد، در برخی نقاط نیز وزش باد را ایجاد کرد.

وظیفه تصریح کرد: در داخل شهر به علت وجود ساختمان‌ها ضریب اصطکاک بالاست و وزش بادها خیلی محسوس نیست ولی در مناطق پیرامون شهر سرعت وزش باد بیشتر است.

وی افزود: صبح پنجشنبه سرعت وزش باد در مهرآباد به ۱۵ متر بر ثانیه و حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت بود.

وظیفه در پایان همچنین در مورد وضعیت هوای استان تهران در روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه ۱۱ مهر، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ۱۲ مهر، کمی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۲۵ و ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌یینی می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس