تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور تجهیز گمرکات به تجهیزات کنترلی پیشرفته تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، این تفاهم‌نامه با عنایت به لزوم اجرای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با قاچاق […]

[ad_1]

گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور تجهیز گمرکات به تجهیزات کنترلی پیشرفته تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، این تفاهم‌نامه با عنایت به لزوم اجرای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با قاچاق کالا و نیز سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جهت استفاده از تولیدات داخلی و نیز تجهیز گمرکات کشور به سامانه‌های تصویربرداری و کنترلی ایکس‌ری کامیونی امضا شده است.


بنابراین گزارش، موضوع این تفاهم‌نامه همکاری و تعامل گمرک و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی جهت بررسی و استفاده از توان تخصصی بخش داخلی به منظور تهیه و ساخت ۵ دستگاه ایکس‌ری (X-Ray) کامیونی جهت استفاده و بهره‌برداری در گمرکات اجرایی کشور و ارائه خدمات گارانتی و پشتیبانی دستگاه‌های مزبور جهت کنترل بهینه کالاهای ترخیصی از گمرک است.


گمرک جمهوری اسلامی ایران پیش از این در راستای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی و حمایت از توانمندی‌های داخلی پروژه سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی را به دانش‌پژوهان داخلی سپرده بود و هم‌اکنون “پروژه گمرک الکترونیک” با کمک پژوهشکده سامانه‌های هوشمند دانشگاه تهران طراحی و پیاده‌سازی شده است که به اذعان رؤسای گمرکات برخی کشورها و نمایندگان آنکتاد این پروژه بسیار پیشرفته‌تر از مدل‌های الکترونیک در سایر کشورها است و این در حالی است که هزینه‌های اجرایی کردن این پروژه بسیار کمتر از مدل‌های مشابه خارجی بوده است.


این گزارش می‌افزاید، با اجرایی شدن تفاهم‌نامه گمرک ایران و سازمان پژوهشی و نوآوری دفاعی عملاً گمرک جمهوری اسلامی ایران دو پروژه مهم در بخش تسهیل و کنترل تجارت در دو حوزه گمرک الکترونیک و تجهیز گمرکات به امکانات پیشرفته کنترلی را با استفاده از توانمندی‌های داخلی و با کمک متخصصان و دانش‌پژوهان کشورمان پیاده‌سازی و اجرا می‌کند.


 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس