تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر امورخارجه ترکیه از اخراج ۸۹ نفر از پرسنل این وزارتخانه به اتهام ارتباط با کودتای نافرجام اخیر خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسپوتنیک، «مولود چاوش اوغلو» وزیر امورخارجه ترکیه با اعلام خبر اخراج ۸۹ تن از پرسنل این وزارتخانه اظهار داشت: در عین حال ۳۳۲ تن از پرنل دیگر وزارت […]

[ad_1]

وزارت خارجه ترکیه ۸۹ کارمند خود را اخراج کرد

وزیر امورخارجه ترکیه از اخراج ۸۹ نفر از پرسنل این وزارتخانه به اتهام ارتباط با کودتای نافرجام اخیر خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسپوتنیک، «مولود چاوش اوغلو» وزیر امورخارجه ترکیه با اعلام خبر اخراج ۸۹ تن از پرسنل این وزارتخانه اظهار داشت: در عین حال ۳۳۲ تن از پرنل دیگر وزارت امورخارجه ترکیه نیز برای ارائه برخی توضیحات فراخوانده شدند.

به گزارش مهر، وزیر امورخارجه ترکیه هدف از این اقدام را پاکسازی دستگاه دیپلماسی از افرادی که با کودتای اخیر ارتباط داشته‌اند، اعلام کرد.

لازم به ذکر است، نخست وزیر ترکیه چند روز پیش در سخنانی اعلام کرده بود که تعداد ۷۶۵۹۷ نفر در ارتباط با کودتای نظامی نافرجام ۱۵ جولای از کار تعلیق و ۴۸۹۷ نفر نیز در همین رابطه اخراج شده بودند.

بر این اساس، «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه در سخنان خود در این باره گفته بود: در مجموع تعداد افرادی که تا کنون در رابطه با کودتا از کار برکنار یا تعلیق شده اند، متجاوز از ۸۱ هزار نفر شده است.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس