تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش از ورود ۲۷ هزار معلم جدید به مدارس هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی خبر داد. به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، شاپور محمد زاده در سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد ۲۲ هزار نفر، دانشجو معلمانی هستند که از سال ۹۱ وارد دانشگاه فرهنگیان شدند […]

[ad_1]

مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش از ورود ۲۷ هزار معلم جدید به مدارس هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، شاپور محمد زاده در سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد ۲۲ هزار نفر، دانشجو معلمانی هستند که از سال ۹۱ وارد دانشگاه فرهنگیان شدند و با فارغ‌التحصیلی شان از ابتدای مهر امسال به‌عنوان معلم وارد مدارس می‌شوند.

وی تصریح کرد: حدود پنج هزار نفر از فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد دیگر دانشگاه‌ها نیز بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در آزمون استخدامی سال گذشته قبول‌شده و به استخدام آموزش پرورش درآمده‌اند و در دانشگاه فرهنگیان نزدیک به یک سال مهارت‌های لازم را برای کار در این مجموعه فرا گرفتند.

مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: این نیروها نیز، مهرماه امسال به معلمان مدارس کشور افزوده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه همه ۲۷ هزار نفر معلم جدیدالورود به مدارس کشور گزینش می‌شوند خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، افرادی که در دانشگاه فرهنگیان درس می‌خوانند؛ معلمان آزمایشی هستند که چهار سال آموزش آنان به اتمام رسیده و در زمان تبدیل وضعیت آزمایشی به رسمی بر این اساس نیز باید حتماً گزینش شوند.

محمد زاده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه احتمال حذف تعدادی از این معلمان در فرآیند گزینش وجود دارد یا خیر؟ عنوان کرد: این‌ افراد معلمان قطعی آموزش‌وپرورش هستند که به‌عنوان معلم وارد مدارس کشور می‌شوند؛ چراکه چهار سال آموزش را در دانشگاه فرهنگیان گذرانده‌اند و گزینش آنان مربوط به همان چهار سال قبل است که انجام شد.

این مقام مسئول، ادامه داد: تعدادی دانشجو معلم نیز قرار است از امسال وارد دانشگاه فرهنگیان کشور شوند که کار گزینش آن‌ها نیز در سراسر کشور از سوی دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش آغازشده است.

مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌وپرورش گفت: امسال ۱۰ هزار دانشجو معلم را پذیرش می‌کنیم که از اول مهرماه وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس