تاریخ انتشار: ۲۹ اسف ۱۳۹۴

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان وارد ترکیه شد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز وارد استانبول شد و مورد استقبال اعضای سفارت ایران در ترکیه و برخی از مقامات وزارت خارجه این کشور همسایه قرار گرفت.

طبق اطلاعیه روز گذشته وزارت خارجه ترکیه، ظریف در این سفر با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری، احمد داود اوغلو نخست وزیر و مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه دیدار و گفت و گو می‌کند.

به گفته این وزارتخانه، تحولات جاری منطقه‌ای، بین المللی و موضوعات دوجانبه، محور گفت وگوهای مقامات ترکیه‌ای با وزیر امورخارجه ایران خواهد بود.

کارشناسان روابط بین الملل در آنکارا این سفر را که به دنبال سفر اخیر احمد داود اوغلو نخست وزیر به همراه ۵ وزیر دولت آنکارا و ۱۶۰ تن از کارآفرینان ترکیه‌ای به تهران صورت می گیرد، از نظر پیگیری توافقات حاصل شده در تهران و برگزاری سومین نشست شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه در آنکارا و بیست و پنجمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری در ماه آینده در قونیه و به‌ویژه با توجه به تحولات اخیر در سوریه و منطقه بسیار حایز اهمیت ارزیابی می کنند.

داوود اغلو روز شنبه ۱۵ اسفندماه به تهران سفر کرده بود.

طبق برخی از اخبار، احتمالا حجت الاسلام و المسلمین روحانی نیز در اواخر فرودین ماه برای شرکت در اجلاس سران همکاری اسلامی به ترکیه سفر می‌کند.

در این سفر تعدادی از مقامات وزارت امور خارجه از جمله ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه کشورمان، او را همراهی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه در وزارت خارجه با اشاره به سفر ظریف به استانبول، گفت: هدف سفر ظریف به استانبول گفت و گو با مقامات عالی ترکیه درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه و همکاری های دو کشور است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس