تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌جمهور با اشاره به اولین نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با سامانه اس ۳۰۰، گفت: امروز ورود سامانه اس۳۰۰ به کشور، یک کلمه رمز برای دنیا است که نشان می‌دهد در این شرایط ما می‌توانیم سلاح مورد نیاز خود را بخریم، بسازیم و بفروشیم. به گزارش اقتصادنیوز به نقل […]

[ad_1]


رئیس‌جمهور با اشاره به اولین نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با سامانه اس ۳۰۰، گفت: امروز ورود سامانه اس۳۰۰ به کشور، یک کلمه رمز برای دنیا است که نشان می‌دهد در این شرایط ما می‌توانیم سلاح مورد نیاز خود را بخریم، بسازیم و بفروشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی روز یکشنبه در مراسم روز صنعت دفاعی، با تبریک این روز به همه دست‌اندرکاران و تلاشگران این صنعت اظهارداشت: باید با تلاش مضاعف در مسیر خودکفایی، فاصله ما با صنعت دنیا هر روز کمتر شود. بی تردید سرعت در انجام امور برای ما اهمیت دارد چرا که دنیا منتظر حرکت و رسیدن ما نمی‌ماند و در چنین شرایطی گاهی یک همکاری و یا طرحی جدید می‌تواند به کار ما شتاب بخشد.

روحانی با اشاره به رونمایی از نخستین موتور توربوجت ملی، آن را نشان از برداشتن گام‌های مهم در صنعت دفاعی کشور دانست و گفت: در شرایطی که با تلاش و همت در مسیر پیشرفت و توسعه کشور به قدرت و توانمندی رسیدیم، آنگاه خرید تجهیزات از جمله موتور هواپیما از دیگران نیز هیچ عیبی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران کار عظیمی در اقتصاد، فرهنگ، مقاومت و کمک به دیگر کشورها انجام داده، تصریح کرد: ما نه تنها ثبات و امنیت خود را حفظ کردیم، بلکه در شرایط سخت ، به کمک و یاری دوستانمان در منطقه که دچار گرفتاری و تروریسم شده‌اند، شتافتیم و اگر ایران یاری نمی رساند، معلوم نبود که عراق، سوریه و لبنان امروز با چه شرایطی مواجه بودند.

روحانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، ثبات کشورهای منطقه را ثبات خود و شکست تروریسم را شکست دشمنان خود می‌داند، گفت: ما به دنبال توانمندی در صنایع دفاعی و نیروهای مسلح خود برای تقویت دفاع مؤثر که دشمن را پشیمان کند، هستیم.

رئیس‌ جمهور تصریح کرد: همواره قدم اول در تحرک صنعت، تکنولوژی و فناوری بر عهده نیروهای مسلح بوده و آنها با به دست آوردن فناوری، آن را به بخش‌های غیرنظامی و صنعتی منتقل کرده و صنایع کشور نیز آن را تجاری‌سازی کرده‌اند.

روحانی با اشاره به اولین نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با سامانه اس ۳۰۰، گفت: امروز ورود سامانه اس۳۰۰ به کشور، یک کلمه رمز برای دنیا است که نشان می‌دهد در این شرایط ما می‌توانیم سلاح مورد نیاز خود را بخریم، بسازیم و بفروشیم و قدم‌های ما در این راستا بسیار مؤثر بوده است.

رئیس‌ جمهور با اشاره به اینکه امروز در بخش‌های مختلف هوایی، زمینی، دریایی و پدافندی صنعت دفاعی از جمله ساخت پهپادها و موشک‌های پیشرفته، دستاوردهای خوبی داشته‌ایم، افزود: البته ما معمولاً در کشور برای انجام هر کاری با فراز و نشیب‌هایی مواجه هستیم و تا همه قانع شده و قبول کنند، مدت زمان زیادی طول می‌کشد.

روحانی با تأکید بر اینکه دولت به کمک‌ها و حمایت‌های خود از صنعت دفاعی کشور، ادامه می‌دهد و ملت نیز به تلاش تلاشگران این عرصه، ارج می‌نهد، گفت: اقدامات صنعت دفاعی کشور، مردم را شاد و دلگرم و ثبات و امنیت را در کشور بیشتر می‌کند.

وی تأکید کرد: پیام ما به همسایگانمان این است که قدرت دفاعی و توانمندی ما به ضرر آنها نیست. ما به نفع مسلمان‌ها تلاش می‌کنیم و امیدواریم یکی دو کشوری که مسیر نادرستی را انتخاب کرده و فکر می‌کنند با هرج و مرج‌طلبی در منطقه و با ابزار قرار دادن تروریست‌ها به نقطه‌ و تفوقی می‌رسند به اشتباه خودشان پی ببرند و آنها هم برگردند.

 روحانی با بیان اینکه خواست ما دوستی با همسایگان و همه کشورهای مسلمان است، گفت: خواست ما همچنین کمک به همه آن کشورهایی است که امروز در مقابل تروریسم و متجاوزین، مقاومت و ایستادگی می‌کنند و این را وظیفه انسانی، اسلامی و انقلابی‌ خود می‌دانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با قدردانی از تلاش خستگی ناپذیر مسئولین و تلاشگران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نقش تاثیرگذاری و ارزشمند آنها در برجام ، افزود: برجام کار عظیم و بزرگی بود که بسیاری از کارگزاران و نیروهای ما در آن نقش داشتند که وزارت دفاع از جمله آنها بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در برجام موفقیت‌ها و پیروزی‌های بزرگی به دست آوردیم که یکی از آنها پیروزی اخلاقی ملت ایران بود، گفت: دشمنان ملت ایران در طول ۱۳ سال گذشته پیوسته ما را متهم به ساخت مخفیانه سلاح کشتار جمعی، می‌کردند به گونه‌ای که یکبار در ماجرای سلاح شیمیایی و الحاق ایران به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی و بازرسی‌هایی که صورت گرفت، ثابت شد، دشمنان ما تهمت‌های غیرواقعی به ما روا داشته‌اند.

وی افزود: بار دیگر دشمنان با این ادعا که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای است، علیه ملت ایران تبلیغات کرده و ایران را مستحق فشار و تحریم دانسته و قطعنامه‌های زیادی علیه ما صادر کردند که این موضوع نیز در مسأله پی‌ام‌دی که بخش بزرگی از حل و فصل آن بر عهده وزارت دفاع بود، برطرف و ثابت شد که این ادعاها غیرواقعی هستند.

روحانی تأکید کرد: حل مسأله پی‌ام دی پیروزی اخلاقی جمهوری اسلامی ایران بود و ما به دنیا ثابت کردیم که راست می‌گوییم و بدخواهان و دشمنان‌مان، دروغگو هستند. گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، مبنی بر اینکه نسبت به گذشته فعالیت ایران هیچ ابهامی وجود ندارد و پرونده بسته شده است، پیروزی حقوقی، فنی و اخلاقی ملت ایران بود که در این راستا وزارت دفاع همه توان فنی، حقوقی و سیاسی خود را بکار گرفت.

روحانی خاطرنشان کرد: اینکه توانستیم به جهانیان ثابت کنیم بر مبنای فتوای رهبری، ساخت، انبار و بکارگیری سلاح اتمی را نامشروع دانسته و به آن عمل می‌کنیم، نشان داد که ملت ایران ملتی راستگو و صادق است.

رئیس‌ جمهور افزود: بازدید یوکیا آمانو از پارچین یک بازدید تاریخی در راستای حل و فصل مسأله حقوقی، جمهوری اسلامی ایران بود که با تلاش همه حقوقدانان، صاحبنظران و تلاشگران این عرصه به انجام رسید.

روحانی با اشاره به اینکه امروز فضای خوبی برای ما بوجود آمده است و صنعت دفاعی و وزارت دفاع به خوبی می‌تواند این تغییر شرایط را درک کرده و توضیح دهد، گفت: امروز اگر نیاز به نقشه، ماده اولیه و آلیاژی خاص داریم و می‌خواهیم رابطه علمی با مراکز علمی جهان داشته باشیم شرایط بهتری برایمان مهیا شده و این بخاطر فضای جدیدی است که برجام در زمینه فناوری‌های پیشرفته و پیچیده ایجاد کرده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس