تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد ورزش کردن به طور منظم می‌تواند در کاهش علائم شیزوفرنی که نوعی اختلالی روانی است، نقش داشته باشد. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است ورزش کردن علائم اختلال روانی شیزوفرنی همچون توهمات شنوایی، اختلال پارانوئیدی، انزوای اجتماعی و عدم تمرکز را کاهش می‌دهد. گروهی از متخصصان دانشگاه […]

[ad_1]

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد ورزش کردن به طور منظم می‌تواند در کاهش علائم شیزوفرنی که نوعی اختلالی روانی است، نقش داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است ورزش کردن علائم اختلال روانی شیزوفرنی همچون توهمات شنوایی، اختلال پارانوئیدی، انزوای اجتماعی و عدم تمرکز را کاهش می‌دهد.

گروهی از متخصصان دانشگاه منچستر در این بررسی دریافتند بسیاری از بیماران مبتلا به شیزوفرنی در تمرکز کردن، قدرت حافظه و دیگر جنبه‌های شناختی با مشکل روبرو می‌شوند. این شرایط توانایی آنان را در داشتن عملکرد مناسب در جهان واقعی مختل می‌سازد.

به گفته محققان در حقیقت ورزش ایروبیک، عملکرد مغز مبتلایان به شیزوفرنی را بهبود می‌دهد.

در این مطالعه ۳۸۵ بیمار مبتلا به شیزوفرنی مورد بررسی قرار گرفتند و از گروهی از این بیماران درخواست شد ورزش ایروبیک انجام دهند و گروه دیگر تنها درمان‌های استاندارد مرتبط با بیماری را دریافت کردند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، نتایج به دست آمده حاکی از آن بود که پس از گذشت ۱۲ هفته از انجام ورزش ایروبیک، عملکرد شناختی مغز این بیماران بهبود چشمگیری پیدا کرده‌ است. همچنین انجام میزان بیشتری از این حرکات ورزشی با تقویت فزاینده سلامت مغز مرتبط بوده‌ است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس