تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت که ۲۰ قلاده پلنگ ایرانی که نسل آن در برخی از کشورها منقرض شده در استان وجود دارد که مسئولان باید با محیط زیست استان برای نگهداری از این گونه همراهی بیشتری داشته باشند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، حسین محمدی مدیرکل محیط زیست استان […]

[ad_1]

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت که ۲۰ قلاده پلنگ ایرانی که نسل آن در برخی از کشورها منقرض شده در استان وجود دارد که مسئولان باید با محیط زیست استان برای نگهداری از این گونه همراهی بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، حسین محمدی مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت که ۲۰ قلاده پلنگ ایرانی که نسل آن در برخی از کشورها منقرض شده در استان وجود دارد که مسئولان باید با محیط زیست استان برای نگهداری از این گونه، همراهی بیشتری داشته باشند. محمدی در همایش تجلیل محیط بانان استان البرز ضمن اعلام این مطلب که تعدادی خرس قهوه ای نیز در زیستگاههای استان البرز زندگی می کنند ؛ خطر انقراض قزل آلای قرمز را هم از هشدارهای زیست محیطی استان البرز عنوان کرد. مدیرکل حفاظت محیط زیست البزر با اشاره به تنوع اقلمیی در البرز، گفت: وجود یک چهارم گونه های جانوری و ۱۵درصد گونه های گیاهی کشور از جمله این ظرفیت ها است.
محمدی گفت: ۳۰۰ گونه مهره دار در البرز داریم و پرندگان البرز با ۲۳۵ گونه طیف وسیعی از گونه های جانوری هستند و تنها گونه های پرنده معادل گونه های پرندگان کشور انگلستان است.
وی اضافه کرد: ۲۷ درصد مناطق حفاظت شده تحت مدیریت محیط زیست البرز است که با ۳۰ نفر محیط بان حفاظت می شود.
مدیرکل محیط زیست استان البرز ادامه داد: ۴۰درصد آب شرب تهران از حوزه آبریز رودخانه طالقان و کرج تامین می شود که این بخش مهم نیازمند توجه بیشتر است.
وی خاطرنشان کرد: طالقان یکی از زیستگاه های بارز کل و بز است و در وسعت ۸۰ هزار هکتار از اراضی استان چهار هزار راس کل و بز شمارش شده است.
محمدی اضافه کرد: اکنون از ۲۰۰پرسنل اداره کل ۴۸ نفر محیط بان هستند که ۱۷ نفر آنان در دوسال گذشته استخدام شده اند و تعدادی از طرح مزایای خدماتی و رفاهی بهره مند شده و برخی نیز که اخیرا جذب شده اند و در تلاش هستیم تا نیازهای رفاهی آنان را هرچه بیشتر تامین کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به لایحه حمایت از معیشت محیط بانان، گفت: محیط بانان جدید الاستخدام حقوق اندکی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد. اگرچه همکاری های خوبی از سوی محیط زیست کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی شاهد بودیم.

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس