تاریخ انتشار: ۰۴ بهم ۱۳۹۴

مهدی کوچک زاده نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات رئیس جمهور درباره رد صلاحیت ها واکنش نشان داد و از سخنان روحانی انتقاد کرد.

به گزارش “گذارنیوز”   کوچک زاده گفت: خوب است رئیس جمهور به این سوال پاسخ دهد که تأیید صلاحیت ایشان در زمان نمایندگی و حتی ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان با روش قنبرنمایی گزینی و یا زیادبن ابیهایی بوده است یا خیر؟
وی در ادامه طی اخطاری، به ماده ۶ طرح جرم سیاسی که در دستور کار نمایندگان قرار داشت، عنوان کرد: اصل طرح جرم سیاسی با استناد به ماده ۱۶۸ قانون اساسی تدوین شده است. در این اصل امتیازی به مجرمان سیاسی از جمله علنی بودن محاکمه با حضور هیأت منصفه داده شده است. اما در طرح جرم سیاسی، پا را فراتر گذاشته ایم.
کوچک زاده افزود: ما در این طرح به دنبال این هستیم که اگر کسی مجرم سیاسی شد برخلاف بند ۹ اصل سوم قانون اساسی به مجرمان سیاسی امتیاز بدهیم. ما هیچ حقی نداریم که به مجرمان سیاسی امتیاز بدهیم. محکومین به جرم سیاسی نباید مورد استثناء قرار بگیرند.
 محمدرضا باهنر که ریاست مجلس را بر عهده داشت اخطار کوچک زاده را وارد ندانست و توضیح داد: در اصل ۱۶۸ قانون اساسی گفته شده که جرم سیاسی را قانون بر اساس موازین اسلامی تدوین می کند. ما هم در حال حاضر مشغول تعریف جرم سیاسی هستیم و قطعاً قانون تعریف خود را برای هر جرم ارائه خواهد کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس