تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  نیویورک تایمز در مطلبی به بازی جدید تلفن همراه “پوکمون گو” و واکنش مقامات کشورهای مختلف به آن پرداخت. به گزارش انتخاب، این هفته دسترسی به بازی واقعیت افزوده تلفن همراه “پوکمون گو” به بیش از ۲۶ کشور جهان افزایش یافت. در این میان، برخی از مقامات امنیتی […]

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 
نیویورک تایمز در مطلبی به بازی جدید تلفن همراه “پوکمون گو” و واکنش مقامات کشورهای مختلف به آن پرداخت.

به گزارش انتخاب، این هفته دسترسی به بازی واقعیت افزوده تلفن همراه “پوکمون گو” به بیش از ۲۶ کشور جهان افزایش یافت. در این میان، برخی از مقامات امنیتی و مذهبی در سراسر جهان نسبت به این بازی واکنش نشان داده اند.
 
به گزارش نیویورک تایمز، در عربستان سعودی، مفتیان مذهبی فتوای جدیدی علیه این بازی صادر کرده و آن را غیراسلامی توصیف کردند.
 
بوسنی به شهروندانش اخطار داده است هنگامی که مشغول بازی هستند روی مین‌هایی که از دهه ۱۹۹۰ در این کشور باقی مانده اند، پا نگذارند.
 
یکی از مقامات مخابرات مصر گفت این بازی به دلیل به اشتراک گذاشتن تصاویری که می‌تواند از اماکن امنیتی باشد، باید ممنوع شود.
 
مسئولان روس نیز چنین هشدارهایی داده اند و اظهار کرده اند: در صورتی که بر کاربران «پوکمون گو» نظارت نشود، پیامدهای جبران ناپذیری متوجه این کشور خواهد بود.
 
در این بازی، افراد قدم به مکان‌هایی می‌گذارند که ممکن است دلیلی برای حضور در آن نداشته باشند. همچنین با نشانه گرفتن دوربین تلفن همراهشان بر روی ساختمان‌ها و بناهای تاریخی، مشغول به انجام این بازی می‌شوند. این بازی، جهانی دیجیتالی از موجودات را با جهان حقیقی ادغام کرده است. کاربران می‌توانند این موجودات را از مناطق مختلف جمع آوری کرده و در نبردهای گروهی از آن‌ها استفاده کنند.
 
هنگامی که این بازی را دریافت می‌کنید، با نوشته ای روبرو می‌شوید که بیان می‌کند: “در هر گوشه از جهان، پوکمون پیدا می‌شود.” و مشکل نیز دقیقا همین است.
 
یکی از اعضای کمیته دفاع و امنیت ملی در مجلس مصر در اینباره گفت: “این بازی آخرین تلاش آژانس‌های جاسوسی در جنگ اطلاعاتی است. این برنامه با حیله‌گری سعی دارد وارد جامعه ما شده و با نقابی معصومانه و به بهانه سرگرمی به جاسوسی بپردازد.”
 
برخی از وب‌سایت‌های روس نیز ادعا کرده اند این بازی توطئه سازمان سیا است. یک رهبر قزاق در اینباره گفت: “این بازی بوی شیطان‌پرستی می‌دهد.” همچنین سخنگوی مطبوعاتی کرملین به شهروندان این کشور اخطار داد انجام این بازی نزدیک کاخ کرملین می‌تواند مجازات زندان نیز به همراه داشته باشد.
 
کویت این بازی را در اماکن دولتی ممنوع کرده است. مقامات این کشور هشدار دادند این بازی می‌تواند اطلاعات شخصی افراد را در خطر قرار دهد.
 
مقامات اندونزیایی نیز از این بازی به عنوان یک تهدید برای امنیت ملی این کشور یاد کرده اند. آن‌ها اعلام کردند این بازی می‌تواند با نفوذ به مناطق نظامی، به اطلاعات فوق سری دست پیدا کند. روز دوشنبه، یک شهروند فرانسوی که در اندونزی زندگی می‌کند پس از ورود به یک پایگاه نظامی بازداشت شد. به گفته وی، پوکمون گو باعث این امر شده بود.
 
دولت کره جنوبی «گوگل مپس» – نقشه گوگل – را به دلیل مسائل امنیتی از دسترس خارج کرده است. به همین دلیل، پوکمون گو – که از نقشه گوگل استفاده می‌کند — در این کشور فعال نیست. طبق گزارش‌ها، تنها در یک شهر کوچک در مرز کره شمالی، این بازی در دسترس است. به همین دلیل، روزانه چندین اتوبوس از علاقه‌مندان به این بازی در این شهر حاضر می‌شوند.
 
پوکمون گو از موقعیت‌یاب و دوربین تلفن همراه استفاده می‌کند. کاربران معمولا با یک حساب کاربری گوگل عضو این بازی می‌شوند. در نسخه‌های اولیه این بازی، دسترسی کامل به حساب کاربری گوگل برای این برنامه میسر بود. اما گوگل به تازگی اعلام کرده است در به روز رسانی جدید، سطح دسترسی‌ها را محدود کرده است.

[ad_2]

لینک منبع
منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس