تاریخ انتشار: ۰۸ ارد ۱۳۹۵

کره شمالی با مردود دانستن محکومیت آزمایش موشک بالستیک خود توسط شورای امنیت بر تداوم و گسترش فعالیت های هسته ای کشور تاکید کرد.

به گزارش “گذارنیوز”  شورای امنیت سازمان ملل روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه جاری در پی آزمایش یک فروند موشک بالستیک پرتاب شده از یک زیردریایی کره شمالی آن را محکوم کرد و چنین فعالیت هایی را به دلیل کمک به توسعه سامانه پرتاب سلاح های اتمی مایه نگرانی دانست.
خبرگزاری کره شمالی روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای به نقل از وزارت امور خارجه این کشور آورده است: این پرتاب بخشی از تلاش پیونگ یانگ برای دفاع از حق حاکمیت و تمامیت ارضی است.

در این بیانیه آمده است که این کشور قطعنامه ها و محکومیت های شورای امنیت را که تحت فشار آمریکا علیه پیونگ یانگ تنظیم شده باشد را ‌نادیده می گیرد.

کره شمالی همچنین خاطرنشان کرده است که آمریکا با حضور گسترده نظامی خود و آوردن زیردریایی های هسته ای به منطقه، صلح و ثبات را به خطر انداخته اما شورای امنیت کره شمالی را محکوم می کند.
کره شمالی بار دیگر تاکید کرده که سیاست های خصمانه و تهدیدهای آمریکا علیه این کشور پایان نیافته و دیگر راهی جز تقویت نیروی بازدارندگی تسلیحات هسته ای باقی نمی ماند.

پیونگ یانگ بر این باور است که آمریکا و کره جنوبی با برگزاری رزمایش های مشترک این کشور را تهدید می کنند و آمریکا با تهدیدهای تسلیحاتی هسته ای خود درصدد ساقط کردن حکومت کره شمالی است.

کره شمالی پیشتر اعلام کرده بود که که اگر آمریکا و کره جنوبی دست از برگزاری رزمایش های مشترک سالانه بردارند برنامه تسلیحات اتمی را متوقف کرده و دست به آزمایش های هسته ای نخواهد زد.
این دومین بار از نهم ماه مارس است که کره شمالی یک موشک بالستیک آزمایش می کند و گفته شده که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز از نزدیک آن را نظاره کرده است.

آزمایش موشکی کره شمالی حتی باعث شد، «فومیو کیشیدا» وزیر خارجه ژاپن نیز یادداشت اعتراضی برای این کشور ارسال و اقدامات موشکی را تحریک آمیز توصیف کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس