تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۴

پس از انتشار خبر درگیری لفظی ظریف با موگرینی، از یکی دو ساعت پیش یک هشتگ در توئیتر ساخته شده و کاربران درصدد هستند آن را ترند کنند. این هشتگ با عنوان neverthreathenaniranian# هست و کابران فارسی زبان و غیره به سرعت در حال تولید محتوا و عکس نوشته هستند. به گزارش گذارنیوز، یک منبع […]

پس از انتشار خبر درگیری لفظی ظریف با موگرینی، از یکی دو ساعت پیش یک هشتگ در توئیتر ساخته شده و کاربران درصدد هستند آن را ترند کنند. این هشتگ با عنوان neverthreathenaniranian# هست و کابران فارسی زبان و غیره به سرعت در حال تولید محتوا و عکس نوشته هستند.

ظریف

به گزارش گذارنیوز، یک منبع روسی نزدیک به مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: «دوشنبه شب گذشته، مذاکرات فشرده و چالش برانگیزی میان ایران و اعضای ۱+۵ پای میز مذاکرات وجود داشته است. در این جلسه، تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا ضمن تهدید خواندن توان موشکی ایران برای ثبات خاورمیانه، با لحنی تهدید آمیز از ایران خواسته است تا به خواسته های دقیق واشنگتن در قبال تحریم تسلیحاتی و توان موشکی خود تن دهد.»
وی در تشریح واکنش محمد جواد ظریف به این رویکرد و رفتار طرف آمریکایی ادامه داد: وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تهدید علنی طرف آمریکایی، با لحنی قاطعانه و فریادی بلند خطاب به تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا تمام مشکلات موجود در منطقه را متاثر از رفتار آنها و حمایت مالی و تسلیحاتی غرب از تروریست ها عنوان کرده و به آنها می گوید شما اساسا در موقعیت و جایگاهی قرار ندارید که برای توان موشکی کشور ما تعیین تکلیف کنید.

این منبع مطلع روسی ادامه داد: پس از این واکنش قاطع ظریف، خانم موگرینی وارد بحث شده و ایران را تهدید به ترک مذاکرات می کند که وزیر خارجه ایران عقب ننشسته و با قاطعیت خطاب به غربی ها می گوید: یادتان باشد هیچ گاه یک ایرانی را تهدید نکنید. وی در پایان گفت: این موضع گیری قاطعانه محمد جواد ظریف با استقبال سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مواجه شد و او در پی این جمله ظریف بلافاصله گفت: همچنین یک روس را.

از اینرو کاربران شبکه های اجتماعی دست به کار شدن و به حمایت از تیم هسته ای با هشتگ neverthreathenaniranian# پرداختند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس