تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴

مهراب قاسم‌خانی، حواشی به وجود آمده در مورد کشیدن بخیه‌های یک کودک ۴ ساله در اصفهان را ناشی از عدم شفافیت مسئولین و خبررسانی غیر شفاف به مردم دانست و از این رویه انتقاد کرد.

مهراب قاسم‌خانی، طنزنویس، به حواشی ماجرای باز کردن بخیه‌های کودک خمینی‌شهری واکنش نشان داد.

او عدم شفافیت مسئولان و سرپوش گذاشتن بر اسامی و جزییات و دلایل اتفاقات اینچنینی را موجب به وجود آمدن روایت‌های چندگانه از ماجرا دانست. روایت‌هایی که گاهی در آن والدین کودک مقصرند و روایت‌هایی که پزشکان و کادر درمانی مقصرند.

متن نوشته مهراب قاسم‌خانی به این شرح است:

«چند وقت پیش گندش در اومد که توى فیفا از بالا تا پایینشون رشوه میگیرن و رشوه میدن. کارى با خود اتفاق ندارم. توى این ماجرا قبل از هر چیزى مسئولین مربوطه اقدام به دستگیرى‌ها کردن و اخبار و اسامى و دلایلش رو با جزئیات و به طور شفاف در اختیار رسانه ها قرار دادن…
چند روز پیشا توى یه بیمارستان توى اصفهان یه اتفاقى میفته که دیگه همه ازش خبر دارن. هیچ خبر رسمى هیچ جا منتشر نمیشه. اخبار توى فضاى مجازى دست به دست میچرخه و همه‌مون مسببینش رو نفرین میکنیم.

واکنش مهراب قاسم‌خانی به کشیدن بخیه‌های کودک اصفهانی: مسئولین ماستمالی نکنند

مسئولین تازه بعد از این که همه خبردار شدن واکنش نشون میدن. ولى چه واکنشى؟ باز هم بدون هیچ اطلاع رسانى دقیق، بدون ذکر اسامى و بدون شفافیت. حالا یکى دو روزه همون خبر به شکل دیگه اى توى فضاى مجازى منتشر میشه که این بار تقصیر پزشکان کمتره و اولیاى کودک مقصر شدن.

حالا نه من و نه شما هیچ کدوم نمیدونیم دقیقاً اونجا چه اتفاقى افتاده چون یک قانون نا نوشته اى توى تمام بخش هاى مدیریتى کشورمون وجود داره که باید روى هر اتفاق اینچنینى سرپوش گذاشت و صداش رو در نیاورد. اگه هم خدایى نکرده خبرش توى فضاى مجازى درز کرد باز هم با ماستمالى کردن سر و ته ماجرا رو هم آورد.

شبیه این اتفاق رو اینجا کم ندیدیم. نمیدونم مدیران کى متوجه میشن که برخورد قاطع و خبررسانى شفاف خودشون با فساد مجموعه زیر دستشون نه تنها به ضررشون نیست بلکه سلامت اونها رو میرسونه و این سرپوش گذاشتن ها دقیقاً سلامت اونها رو زیر سوال میبره و اطمینان مردم رو روز به روز بهشون کمتر میکنه.

خلاصه که امیدوارم مدیران عزیز از این اشتباهات استراتژیکشون درس بگیرن و شفاف باشن با مردم و حتى اگه به خاطر حفظ میزشون روى این موارد سرپوش میذارن بدونن که مردم یه مدیر راستگو و شفاف رو بیشتر دوست خواهند داشت.»

قبل از مهراب قاسم‌خانی، پرویز پرستویی، تهمینه میلانی، امیر جعفری، پولاد کیمیایی، نیوشا ضیغمی از جمله هنرمندانی بودند که نسبت به اهمال در درمان این کودک چهارساله اظهار تاسف کرده بودند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس