تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۴

نزدیک به دو هفته از آزادسازی قیمت بنزین می‌گذرد و بررسی‌ها نشان از آن دارد که طی این مدت مصرف بنزین نه‌تنها کاهش نیافته بلکه در روزهای ابتدایی اعلام قیمت های جدید مصرف نسبت به هفته های پس از تعطیلات نوروزی بیشتر هم شده است. به گزارش گذارنیوز  با واریز نشدن سهمیه بنزین خردادماه خودروهای […]

نزدیک به دو هفته از آزادسازی قیمت بنزین می‌گذرد و بررسی‌ها نشان از آن دارد که طی این مدت مصرف بنزین نه‌تنها کاهش نیافته بلکه در روزهای ابتدایی اعلام قیمت های جدید مصرف نسبت به هفته های پس از تعطیلات نوروزی بیشتر هم شده است.

بنزین

به گزارش گذارنیوز  با واریز نشدن سهمیه بنزین خردادماه خودروهای شخصی زمزمه های آزاد سازی نرخ بنزین آغاز شد تا اینکه مشخص شد که از پنجم خردادماه بنزین معمولی با نرخ ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر با قیمت ۱۲۰۰ تومان عرضه می شود و سهمیه بنزین خودروهای شخصی باقیمانده از ماه های قبل تا پایان شهریور ماه معتبر است.

به علاوه سهمیه بنزین تاکسی ها ، وانت بارها و سایر خودروهای عمومی نیز که بامداد اول خرداد ماه واریز شده بود باطل شد.

بر این اساس، در اولین هفته اعلام آزادسازی قیمت بنزین (هفته منتهی به هشتم خرداد ماه) مصرف بنزین کشور به بیش از ۷۶ میلیون لیتر رسید که نسبت به کلیه هفته های پس از تعطیلات نوروزی رکورد جدیدی بود. همچنین میانگین مصرف بنزین کشور در هفته منتهی به ١۵ خرداد ماه امسال که ۱۰ روز از آزاد سازی بنزین گذشته است به مرز ٧١ میلیون لیتر رسیده است.

بر اساس این گزارش میانگین مصرف روزانه بنزین پیش از آزادسازی قیمت و تا پایان اردیبهشت ماه نیز، ٧١ میلیون و ۴٠٠ هزار لیتری بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش ٢,٢ درصدی برخوردار شده است.

بنابراین در هفته های ابتدایی آزاد سازی نرخ بنزین که آن به عنوان روشی برای ساماندهی و صرفه جویی مصرف یاد می شود ، مصرف این فراورده نفتی کاهش نیافته است.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس