تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۴

از نظر من هرکسی دوست دارد می تواند برای انتخابات گروه تشکیل دهد و لیست بدهد و عیب ندارد و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش “گذار”  علی مطهری ،نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد برخی اخبار مبنی بر ارائه لیست توسط مداحان در انتخابات مجلس دهم به خبرنگار نامه نیوز گفت:منع قانونی برای این موضوع وجود ندارد و می توانند این کار را کنند.

وی اظهار داشت: از نظر من هرکسی دوست دارد می تواند برای انتخابات گروه تشکیل دهد و لیست بدهد و عیب ندارد و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از این موضوع یعنی ارائه لیست توسط مداحان ابراز نگرانی کرده اند گفت:چه نگرانی؟مردم باید آگاهی کافی داشته باشند و اگر مردم رشد و آگاهی کافی داسته باشند هیچ مشکلی پیش نمی آید .

شایان ذکر است در هفته گذشته مجتبی توانگر عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به گفتگویش با سعید حدادیان گفت که او از تک روی برخی طیف های اصولگرا در دوره های گذشته انتقاد کرده و تاکید داشت برای وحدت حداکثری میان همه طیف های اصولگرا نیاز است که برخی از مواضع خود کوتاه بیایند.

حدادیان با بیان اینکه یکی از اشتباهات ما این است که در انتخابات سراغ آدم های غیر روحانی می رویم گفت: خبرهای خوبی از وحدت اصولگرایان به گوش می رسد اما در نهایت اگر آقایان به وحدت نرسند مداحان لیست جداگانه ای خواهند داد.

این خبر با واکنش‌های زیادی روبرو شد و بسیاری از جریان‌های سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصول گرا با این حضور واکنش منفی نشان دادند و کار به جایی رسید که معاون سیاسی وزیر کشور اعلام کرد که :«مداحان در صورت حضور در انتخابات حق ندارند در حسینیه‌ها و مساجد که متعلق به عموم است، له و یا علیه کسی برای انتخابات تبلیغ کنند٬ چراکه اگر بخواهند چنین کاری را انجام دهند باید به دیگران هم این اجازه داده شود.»

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس