تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۴

فرمانده نیروی انتظامی به تجمع چند روزه افرادی که با ادعای مخالفت با تصویب برجام در مجلس مقابل خانه ملت صورت گرفته است، واکنش نشان داد.

به گزارش “گذارخبر” سردار حسین اشتری در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی با حضور در مجتمع بهزیستی و شیرخوارگاه آمنه از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرده و پس ازپایان بازدید خود در جمع خبرنگاران گفت: هدف ما از بازدید از شیرخوارگاه آمنه این بود که هم سری به این مرکز زده باشیم و هم یادآوری کنیم که وظایفمان در قبال این افراد چیست و نسبت به عواملی که باعث به وجود آمدن این وضعیت برای کودکان و خردسالان شده است، آسیب‌شناسی کنیم.
وی با بیان اینکه بررسی علل دچار شدن به این وضعیت نیازمند بررسی ریشه‌ای و عمیق است، افزود: باید به دنبال این باشیم که دیگر فرزندان بی‌سرپرست و ازآن مهم‌تر فرزندان بدسرپرست در جامعه وجود نداشته باشد. همچنین خدا را شاکر هستیم که در کشورمان چنین مراکزی برای نگهداری از این قبیل کودکان وجود دارد.
فرمانده نیروی انتظامی درباره رسیدگی به خانواده شهدای ناجا و فرزندان به جا مانده از آنها نیز گفت: رسیدگی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران ناجا که در حین مأموریت‌های مختلف دچار حادثه شده‌اند را بر خود واجب می‌دانیم و اقداماتی را در این زمینه انجام داده‌ایم.
اشتری در پاسخ به سوال ایسنا درباره تجمعی که به گفته مقامات استانداری فاقد مجوز در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، گفت: ناجا در تمام مأموریت‌های خود در مدار قانون حرکت کرده و اگر تجمعی فاقد مجوز یا غیرقانونی باشد وظیفه ناجا برخورد با آن است.
وی با اشاره به تجمع چند روزه افرادی که خود را مخالف تصویب برجام در مجلس می‌دانند، خاطرنشان کرد: در این خصوص جلسه شورای تامین تشکیل شده و هر دستوری که شورای تامین ابلاغ کنند همکاران ما در تهران بزرگ موظف هستند آن را اجرا کرده و طبق مصوبات و وظایف قانونی که برعهده‌شان است عمل کنند.
فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره اینکه ناجا از ظرفیت مراکز نگهداری از کودکان و افراد بی‌سرپرست برای ارائه آموزش به این افراد استفاده خواهد کرد یا خیر؟ اظهار کرد: قطعا در صورتی که سازمان بهزیستی از ما درخواست کند، آمادگی داریم در خدمت این عزیزان باشیم. البته آموزش‌ها باید در سنین بالاتر آغاز شود. ما همچنین آمادگی داریم که از ظرفیت مراکز مشاوره‌مان برای آموزش به خانواده‌های این افراد استفاده کنیم.
سردار اشتری با بیان اینکه ما از ظرفیت پلیس برای همکاری با این مراکز استفاده خواهیم کرد، گفت: باید این موارد آسیب‌شناسی شده و یکی از وظایف پلیس نیز شناسایی آسیب‌هاست.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس