تاریخ انتشار: ۳۰ فرو ۱۳۹۵

پورابراهیمی بیان اینکه آثار رونق اقتصادی یا سیاستهای انبساطی بازار پول در کشور دیده نمی شود گفت: مجموعه عوامل داخلی و خارجی در سقوط شاخص بورس تاثیر گذاربوده است و فکر می کنم این سقوط با این شدت ادامه نخواهد داشت و بازار بورس در نقطه تعادلی حرکت های بعدی خودش را ادامه می دهد.

به گزارش “گذارنیوز” محمدرضا پورابراهیمی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بورس و اوراق بهادار ، در مورد علت  سقوط شاخص بورس در روزهای اخیر گفت: از جمله دلایل سقوط شاخص بورس اظهارنظرهای آقای سیف است که در امریکا درباره موضوعات مربوط به بحث برجام و اجرایی نشدن  مسایل بانکی و سویفت مطرح شده است.

وی ادامه داد: برای ما جالب بود که بیان این مسله آن هم در آمریکا بیشتر زبان از یک انتقاد تند ایران در آنجا بوده است یا به شکلی فضای متفاوتی از آنچه که در داخل کشور مطرح شده است را بیان کرده اند.

پور ابراهیمی اظهار داشت: البته عدم اجرای قراردادهایی که قرار بود در موضوع خودروسازان مطرح شود نیز در این سقوط تاثیر داشت زیرا شاخص در طول چندهفته گذشته به واسطه خبرهای خوبی که برای شرکت های خودروساز افزایش یافت.

پور ابراهیمی ادامه داد: البته رویکردی که برای موضوعات مرتبط با بحث خروج از رکود دولت داشته است نیز در این زمینه تاثیر گذار بود زیرا این رویکرد دولت در حوزه خروج از رکود تا الان خودش را در حوزه عملیاتی نشان نداده است.

وی با بیان اینکه آثار رونق اقتصادی یا سیاستهای انبساطی بازار پول در کشور دیده نمی شود گفت: مجموعه عوامل داخلی و خارجی در سقوط شاخص بورس تاثیر گذاربوده است و فکر می کنم این سقوط با این شدت ادامه نخواهد داشت و بازار بورس  در نقطه تعادلی حرکت های بعدی خودش را  ادامه می دهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس