تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در پی اتفاقات رخ داده در مسابقات دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری المپیک ریو، رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری واکنش نشان داد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از رویترز، تنش‌ها در سالن پاویلیون «۲» از مجموعه ورزشی ریوسنترو شهر ریودوژانیرو زمانی بالا گرفت که بهداد سلیمی، وزنه‌بردار ایران در دسته فوق‌سنگین (۱۰۵+ کیلوگرم) در […]

[ad_1]

در پی اتفاقات رخ داده در مسابقات دسته فوق‌سنگین وزنه‌برداری المپیک ریو، رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری واکنش نشان داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از رویترز، تنش‌ها در سالن پاویلیون «۲» از مجموعه ورزشی ریوسنترو شهر ریودوژانیرو زمانی بالا گرفت که بهداد سلیمی، وزنه‌بردار ایران در دسته فوق‌سنگین (۱۰۵+ کیلوگرم) در حرکت دو ضرب خود وزنه‌ ۲۴۵ کیلوگرم را بالای سر برد که دو داور از سه داور کنار زمین حرکت وی را تأیید کردند، هرچند هر پنج عضو هیئت ژوری حرکت وزنه‌بردار ایرانی را رد کردند، چون معتقد بودند که دست چپ سلیمی به هنگام بالای سر بردن وزنه صاف نبوده است.

سلیمی و سجاد انوشیروانی، سرمربی تیم ملی ایران مدعی بودند که این توطئه‌ای به سردستگی عضو عراقی حاضر در هیئت ژوری بوده و اعضای تیم ایران با عصبانیت به سمت هیئت داوران نزدیک شدند که این برخلاف مقررات بود.

سم کوفا استرالیایی، رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در توضیح ماجرا گفت: اتفاقات زشتی در محل برگزاری مسابقات افتاد و به‌خاطر رفتار اعضای تیم ایران از مسئولان برگزاری مسابقات خواستیم که نیروی امنیتی را به سالن بیاورند. جای تأسف دارد که مسابقات این‌طور به پایان رسید.

پس از اتفاقات به‌وجود آمده، بیش از پنج هزار هوادار ایرانی حاضر در سالن شش هزار و ۵۰۰ نفری پاویلیون «۲»، لاشا تالاخادزه گرجستانی که مدال طلای این دسته از رقابت‌ها را از آن خود کرد، به نشانه اعتراض هو کردند.

در مسابقات بامداد امروز (چهارشنبه – به وقت ایران) بهداد سلیمی توانست در حرکت یک‌ضرب با مهار وزنه ۲۱۶ کیلوگرم، رکورد جهان و المپیک را جابه‌جا کند. او در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد که با وجود بالای سر بردن وزنه، اما دو چراغ قرمز از داوران دریافت کرد تا ناکام شود. او در حرکت دوم خود، دوباره وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد و این بار نیز وزنه را بالای سر برد و سه چراغ سفید گرفت، اما هیئت ژوری باز هم آن را قبول نکرد. در حرکت سوم هم وزنه‌بردار کشورمان در مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی موفق نبود.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس