تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیرامورخارجه کشورمان ضمن تکذیب اتهام بی پایه و اساس آمریکا مبنی بر ارسال تسلیحات به یمن از سوی ایران، به این ادعا واکنش نشان داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان، دکتر محمد جواد ظریف به سخنان جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که ایران […]

[ad_1]

وزیرامورخارجه کشورمان ضمن تکذیب اتهام بی پایه و اساس آمریکا مبنی بر ارسال تسلیحات به یمن از سوی ایران، به این ادعا واکنش نشان داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان، دکتر محمد جواد ظریف به سخنان جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که ایران را متهم به ارسال تجهیزات نظامی به یمن کرده بود، پاسخ داد.
ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تکذیب اتهامات بی پایه و اساس آمریکا پیرامون متهم کردن ایران به ارسال تسلیحات نظامی به یمن گفت: دولت ایالات متحده با بیان این اظهارات، خود را درجنایات جنگی، ضد انسانی و کودک کش رژیم سعودی علیه مردم بی گناه و مظلوم یمن شریک کرده است و بی شک با پذیرش این مسئولیت باید پاسخگوی تمامی این جنایات ضد بشری باشد.
وی درادامه افزود: بی تردید آقای کری به خوبی بهتر از دیگران می داند که دولت سعودی دریکسال و نیم گذشته همواره و به جد، تمامی تلاش های به عمل آمده برای برقراری آتش بس در یمن را با شکست مواجه و ناکام گذاشته است.
وزیرخارجه کشورمان ضمن مردود دانستن اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص تهدیدات ایران گفت: زمان آن فرا رسیده است که دولت آمریکا از اشتباهات فاحش قبلی خود در سوریه و عراق عبرت گرفته و چشمان خود را بر واقعیات و حقایق موجود باز کند.
ظریف همچنین تاکید کرد: همانگونه که بارها توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام شده توان نظامی ایران هیچگاه تهدیدی برای هیچ یک از کشورها نبوده و صرفا جنبه دفاعی دارد.
وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد: آنچه منطقه و جهان را امروز مورد تهدید قرار داده است مبانی فکری و منابع مالی و سیاسی تروریسم تکفیری درجهان است که آقای کری به خوبی باید از منشاء و علل آن آگاه باشد. بی تردید دولت آمریکا با حمایت های خود و چشم پوشی و بی توجهی به واقعیات موجود بر بی اعتباری سیاست هایش در منطقه بیش از پیش می افزاید.

۲۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس