تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون حقوقی رییس جمهور در واکنش به اظهارات یکی از مداحان گفت: این تهمت و معصیتی بسیار بزرگ است که بگوییم امام حسین (ع) نیز فحاشی می‌کردند. آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در مراسمی که به مناسبت شام غریبان در حرم مطهر (ره) برگزار شد، با تاکید بر اینکه یکی […]

[ad_1]

معاون حقوقی رییس جمهور در واکنش به اظهارات یکی از مداحان گفت: این تهمت و معصیتی بسیار بزرگ است که بگوییم امام حسین (ع) نیز فحاشی می‌کردند.

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در مراسمی که به مناسبت شام غریبان در حرم مطهر (ره) برگزار شد، با تاکید بر واکنش شدید معاون حقوقی رییس‌جمهور نسبت به اظهارات یک مداحاینکه یکی از پیام‌های نهضت کربلا، اخلاق، راستگویی و درستگویی بود، به اظهارات یکی از مداحان تهرانی اشاره و با تاکید بر اینکه چرا به خاطر عمل اشتباه خود از مردم عذرخواهی نمی‌کنید، گفت: این تهمت و گناهی بسیار بزرگ است که بگوییم امام حسین (ع) نیز فحش می‌دادند چرا که خدای متعال به مسلمانان می‌فرمایند نه تنها به مسلمانان و مومنان بلکه به کافران و مشرکان نیز نباید فحش دهید.

وی ادامه داد: پیامبر اعظم نیز می فرماید اگر کسی مومنی را فحش و دشنام بدهد دچار فسق شده و از عدالت خارج شده است. ایشان همچنین می‌فرمایند که نه تنها به مردم فحش ندهید بلکه به باد و کوه و ساعت و لحظه نیز فحش ندهید.

انصاری با بیان اینکه هیچ چیزی شیطان را به اندازه سکوت در برابر فحش خشمگین نمی‌کند، اظهار کرد: نسبت دادن فحاشی به امام معصوم، گناهی کبیره است و آثاری فقهی و حقوقی به همراه دارد.

معاون حقوقی رییس جمهور با تاکید بر اینکه جمله امام حسین (ع) را نادرست متوجه شده‌اند، افزود: برخی فکر کرده‌اند که امام حسین (ع) به ابن زیاد فحش داده است. این در حالی است که «ابن عبید» کنیه زیاد بود؛ چون همه مردم می‌دانستند که زیاد از یک زن هرزه که صاحب همسری نبوده به دنیا آمده و بسیاری ادعای پدری او را داشتند، ابن عبید به معنای پسر پدرش به عنوان کنیه زیاد خطاب قرار می‌گرفت و به هیچ عنوان فحاشی محسوب نمی‌شد. در آن زمان و پس از آن‌که معاویه در جلسه‌ای و پس از شهادت عده‌ای پدر او را ابوسفیان اعلام کرد و یزید را زادبن ابوسفیان نامید، مومنان، شیعیان و امام حسین (ع) و همچنین در رجزخوانی‌های علی اکبر و علی اصغر با قائل شدن احترام برای «زیاد» او را دعی ابن الدعی صدا می‌کردند. آن‌ها لفظی محترمانه‌تر برای زیاد استفاده کردند. حال این مرتبه کجا و آنکه فردی رفقای سیاسی، نیروهای انقلابی و شخصیت‌های اصلی نظام را به باد فحش و ناسزا بگیرد و در مقام انتقاد از او بگوید که امام حسین (ع) نیز فحش می‌داده است.

وی تاکید کرد: این‌ها از جمله بداخلاقی‌هایی است که باید از جامعه حذف بشود.

ادامه دارد…  

[ad_2]

منبع:آفتاب

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس