تاریخ انتشار: ۱۰ اسف ۱۳۹۳

آقا تهرانی در برنامه شناسنامه هفته گذشته اظهاراتی را بیان کرد که مورد توجه طیف های مختلف سیاسی کشور قرار گرفت.دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در این مصاحبه در پاسخ به این جمله رنجبران که “پس احمدی‌نژاد فعلی مورد تایید شما نیست”، گفت:نه نیست، مگر اینکه تغییر جدی در خود ایجاد کند.برخی‌ اشکالات را منتسب […]

آقا تهرانی در برنامه شناسنامه هفته گذشته اظهاراتی را بیان کرد که مورد توجه طیف های مختلف سیاسی کشور قرار گرفت.دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در این مصاحبه در پاسخ به این جمله رنجبران که “پس احمدی‌نژاد فعلی مورد تایید شما نیست”، گفت:نه نیست، مگر اینکه تغییر جدی در خود ایجاد کند.برخی‌ اشکالات را منتسب به اطرافیان احمدی‌نژاد می‌دانستند ولی من معتقدم ما به اطرافیان او که رای ندادیم ما به احمدی‌نژاد رای دادیم
از این اظهارات او دو برداشت صورت گرفت اول اینکه جبهه پایداری بنای حمایت از احمدی نژاد را ندارد و دیگر اینکه اگر او اعلام کند تغییر کرده پایداری ها حاضرند به سمت او برگردند.

احمدی نژاد

به گزارش گذارنیوز مرتضی آقا تهرانی با واکنش تند احمدی نژادی ها مواجه شده است در مهمترین انها سایت دولت بهار در مطلبی کنایه های تندی را به دبیر کل جبهه پایداری وارد کرده است:در این گفت و گو با سوال مجری ظاهر الصلاح درباره حادثه موسوم به خانه نشینی محمود احمدی نژاد مواجه شد. دبیر کل حزب پایداری که در آن روزها موفق به دیدار با محمود احمدی نژاد شده بود، ۳ سال پس از آن واقعه روایتی از دیدارش با محمود احمدی نژاد را بیان کرد که بر اساس ان رئیس جمهور سابق متهم به ایستادگی در برابر ولایت فقیه می شد. وی بر اساس همین روایت جدیدش از آن روزها تاکید کرد که احمدی نژاد مورد تایید حزب وی نیست.
اینکه محمود احمدی نژاد مورد تایید احزاب شکست خورده و اخباری مسلک نباشد قطعا یکی از نقاط قوت و برتری های سیاسی وی به حساب می آید و این قبیل اظهارنظر ها به مثابه آزاد شدن بیش از پیش وزنه ای سنگین و بی خاصیت از گرده عدالتخواهان ایرانی است. با این وجود مرور سخنان ۳ سال قبل مرتضی آقا تهرانی در بحبوحه اتهام زنی به محمود احمدی نژاد در اردیبهشت ۹۰ می تواند فوائد زیادی به دنبال داشته باشد.
مشاهده فیلم سخنرانی مرتضی آقا تهرانی در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) روشن می کند عنواینی چون “استاد اخلاق” تا چه اندازه در فضای سیاسی ایران توسط “صلح کل ها” و “پخمه های سیاسی” به بازی گرفته می شود.
مرتضی آقا تهرانی در این سخنرانی که در همان روزها بسیار مورد توجه قرار گرفت و با وجود سانسور شدید رسانه ای توسط مردم دست به دست می شد، با حالتی بر افروخته به روایت دیدارش با احمدی نژاد می پردازد و شدیدا از اتهام زاویه دار بودن دکتر احمدی نژاد با رهبر انقلاب انتقاد می کند. فیلم و متن سخنانی که مرتضی آقا تهرانی یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) درباره احمدی نژاد بیان کرد اما شهامت تکرار آن دربرنامه شناسنامه را نداشت و حتی در نقطه مقابل آن سخن گفت، در ادامه آمده است:
آقا! آقای احمدی نژاد رفت از دست! رفت از دست؟ کجاش رفت از دست؟ چه کار کرده؟ … می گویند … کی می گه؟ … شما خبر داری؟ نه اینکه شما باشید ها! در مجلس، همین پریروز گفت آقا ضد ولایت فقیه شد! گفتم: جدی می گویی؟ گفت: آره … ریشش دو برابر ریش من است تا اینجاست … گفتم واقعا می گویی؟ گفت آره. گفتم قرآن اینجاست، دست بگذار رویش، بگو به این قرآن احمدی نژاد ضد ولایت فقیه است. هان؟ دستت را بگذار روی قرآن… من اگر بگویند دست بگذار روی قرآن بگو خاتمی می گویم… بگو موسوی می گویم … بگو کروبی، لعنت بر او! تو گفتی احمدی نژاد، دست بگذار … گفت آخر ببین حاج آقا … گفتم نه نمی خواهد دست بگذار … تو نمی دانی و داری حرف می زنی، یک مشت شایعه می گویند تو هم داری می گویی، مگر نمی گویی مجلس در راس امور است، مگر نمی گویی امام گفتند، حضرت آقا فرمودند در راس امور است، در راس امور که نباید حرف های خبرنگار ها و چیزهایی که همین جوری می گویند را بگوید. تو چند بار با احمدی نژاد نشستی؟ اصلا می دانی چی چی شده؟ می دانی چی چی گفته؟  اصلا نمی دونست. تو روزنامه ها خونده …
آقا اگر ایستاد تو روی آقا، هر کس ایستاد، استثنا ندارد … مگر کم دشمن داریم در این کشور، مگر کم آدم نادان هست؟ مگر کم پول خرج می کنند که همه چیز را بریزند به هم. همین اشکال را پریروز در مجلس گرفتم، چیزی که یقین دارید اباالفضلی (ع) بایستید پایش. یقین داشته باشید. من خودم آنجا بودم. برگه ای آورده می خواهد امضا بگیرد برای عدم صلاحیت رئیس جمهور، یکی آقایی که می شناسم فوق العاده احمق است. شایع کردند در مجلس، همان آقا، که فهمیدی چه شده؟ وزیر کشور را برداشته بقایی را گذاشته! این خبر مال کجاست؟ بی بی سی… خدمتگزار کشور را می کنید بدترین انسان. نمی توانید این کار را بکنید، چرا این کار را می کنید؟ این همه حمایت های آقا هیچی، حرف های اون ها آره؟ می دونم چرا چون آن ها ۱۰ تا ۱۰ تا میریزند در جامعه، شما ها عقلتون به گوشتان است، به کارش نمی گیرید، اشتباه می کنید، آن وقت یک بار نگاه می کنید می بینید بهترین آدم و خدمتگزار ترین ادم کارش به جایی می رسد که اصلا خسته می شود از دست خوب ها، می گوید آقا خداحافظ من رفتم. چی کارش کنیم؟ خدا هم این وعده را داده ها! گفته است نعمتی را که دادم اگر قدرش را ندانستید از شما می گیرم…
کسانی که تا دیروز ولایت را بر نمی تابیدند امروز دارند از ولایت دفاع می کنند … آقا بردند! ای نامرد! تو تا دیروز خودت جزو فتنه گران بودی! آقا می گفت داد بزن داد نمی زدی چرا؟ همین دیروز در مجلس یکی از آقایانی که چیز می کرد، یکی از بچه ها پهلوی من نشسته بود، من گفتم چیزی نیست، آقا هست، برید دنبال کار و زندگی تان، دولت هم کارش را می کند، آقا هم تدبیر می فرمایند هرچه بگویند اطاعت می کنیم و باید اطاعت کنیم… این خر هایی که می رونند یکیش درست نیست، پس روی این ها نمی شود بار بست! این که دارم می گویم … من می دانم و می گویم به خاطر اینکه بنده با رئیس جمهور ۲ ساعت و نیم نشسته ام به صحبت. احساس می کنم قیامت هست. چرا ناراحت باشیم و همدیگر را بترسانیم. چرا کاری می کنیم که طرف بگوید بهتر همین است، مثل آن قبلیه خوب است که ساعت ۱۱ بیاییم دفتر اول برویم استخر و بعد هم نهار و برگردیم برویم خانه. برای چی من این همه بدوم و شماها همه تان فحش خواهر و مادر بدهید؟ ببینید! کم دوید؟ کم آقا حمایت کرد و شما هی اما و اگر گذاشتید؟ شما آقا را قبول دارید؟ من قبول دارم؟ شما قبول ندارید؟ در عمل، کدامتان نشان دادید؟ یک کمی تدبیر کنید روی حرف هایی که می زنم. بچه ها فکر کنید، مخصوصا شما ها که وابستگی به هیچ کس ندارید و آزاد تر هستید، شما که حزبی نیستید که حزب خرجتان کرده باشد و باید پایش بایستید، عاقبت خودتان را می خواهید. این خودش فتنه است، گذر از این باید داشت، گذر درست. واقعا گذر درست، بپایید دروغ نگویید، بپایید دروغ بارتان نکنند، می کنند، یکی یک چیزی می گوید، بگو خودت دیدی، خودت شنیدی؟
رئیس جمهور شما را من دو بار فوق العاده ناراحت دیدم که اشک در چشمانش جمع شد در حال حرف زدن. یک بار وقتی بود که تهمت زدند ایشان یهودی است! دلیل هم محکم! می دانید دلیلشان چه بود؟ اسم داداش داود است! به جان شما یک آقایی همین را به خود من گفت. گفتم به چه دلیل یهودی است! گفت داود یهودی است. برهان را تماشا کنید چقدر مستدل! تو نون جو می خوری؟ یک بار دیگر هم ایشان دیدم خیلی ناراحت شد. گفتم می گویند شما با ولایت فقیه مشکل دارید، [احمدی نژاد] گفت: «خدا می داند همه جایم سوخت!»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس