تاریخ انتشار: ۰۳ بهم ۱۳۹۴

نخست وزیر انگلیس در جریان حضور در نشست داووس در سوییس به صورت بی سابقه‌ای به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ واکنش نشان داد.

به گزارش “گذارنیوز”  دیوید کامرون گفت: دونالد ترامپ، نامزد پیشروی جمهوری خواهان با ایجاد ایده برخورد تمدنها میان اسلام و غرب به افراط گرایان کمک می‌کند.
به نوشته روزنامه گاردین، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در نشست داووس با اشاره‌ای بی سابقه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ گفت: دونالد ترامپ با تلاش برای نشان دادن این مساله که مسلمانان به خاطر ایدئولوژی و اقداماتشان مقصر هستند، مرتکب اشتباه بنیادی و بزرگی شده است.
وی ادامه داد: او با این کارش به افراط گرایان کمک می‌کند چون آنها نیز به دنبال ایجاد درگیری میان تمدن‌های مسلمان و مسیحی یا اسلام با غرب هستند.
روز دوشنبه هفته گذشته پارلمان انگلیس درخواستی را مطرح کرد مبنی بر اینکه از ورود این نامزد جمهوری خواه به داخل کشور جلوگیری به عمل آید.
نخست وزیر انگلیس در ادامه صحبت‌هایش در داووس گفت: آنچه در حال رخ دادن است، برخورد تمدن‌ها نیست بلکه درگیری با اسلام است چون بسیاری از مردم اسلام را دین صلح می‌دانند. بنابراین، آنچه که دونالد ترامپ گفته به عقیده من نه تها نادرست است بلکه به واقع نبرد ما را با افراط گرایان مشکل تر می‌کند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس