تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۴
بانک‌های کشور تحت فشار هستند؛

معاون نظارتی بانک مرکزی به انتقادات درباره برخورد چکشی با بانک‌های کشور واکنش نشان داد

به گزارش”گذار”، حمید تهرانفر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اکثر بانک‌ها و موسسات از نوع برخورد اداره کل نظارت بر بانک‌ها گله مند هستند؛ علت این نوع مکاتبات و برخوردهای چکشی چیست؟ گفت: در حال حاضر بانک‌های کشور تحت فشار هستند. انواع و اقسام مقررات در شکل‌های مختلف برای بانک‌ها نوشته و تجویز شده است.

او خاطرنشان کرد: مسلما بانک مرکزی وظایفی دارد که در چارچوب و در حوزه نظارتی خود باید انجام وظیفه کند. طبیعی است در برخی از موارد به خاطر وجود گسترده مقررات موجود نسبت به عملکرد بعضی از بانک‌ها خرده ای گرفته می‌شود، ابراز ناراحتی کنند.

تهرانفر تصریح کرد: واقعیت این است که هیچ گونه برخورد شخصی اتفاق نمی افتد بلکه هر کاری که صورت می گیرد در چارچوب ضوابط و مقررات است و عینا در قوانین گفته شده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی در پاسخ به این پرسش که نظر شما در خصوص بی احترامی هایی که از لحاظ برخوردی صورت می گیرد و جدا از چارچوب مقررات است، چیست؟ می‌گوید: : واقعیت این است که هیچ گونه برخورد شخصی اتفاق نمی افتد و کلیه موارد در چارچوب مقررات است. چند موردی که به بنده گزارش شده است  که بررسی کردم، مشخص شد سوء برداشت بوده و چنین موضوعی صحت ندارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس