تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۴

نماینده تهران در واکنش به سخنان دکتر روحانی مبنی بر اینکه در برجام توافقی امضا نشده که به مجلس ارجاع شود، عکسی منتشر کرد.

به گزارش “گذار”  رئیس جمهور روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگاری که گفت شما اخیرا همه را دعوت به اجرای قانون می‌کنید، در حالی که بر اساس اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی نظر قانون درباره تعهدات و توافقات خارجی کاملا روشن است؛ آیا این انتظار قانونی وجود ندارد که دولت در این زمینه به وظیفه خود عمل کند و بررسی برجام را با لایحه تقدیم مجلس کند، اظهار داشت: طبق اصلول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی  وقتی توافقی را رئیس جمهور و نماینده‌اش امضا می‌کند، آن را برای تصویب به مجلس می‌فرستد. ما چیزی را امضا نکردیم و آنچه که امروز انجام می‌گیرد، نسبت به اجرای معاهده‌ای است که قبلا ایران آن را پذیرفته است.

روحانی همچنین گفت: امروز معاهده جدیدی وجود ندارد و ایران داوطلبانه این کار را انجام می‌دهد و هیچ کشوری از گروه ۱+۵ نتایج این توافق را در پارلمان خودش نبرده است، اگر برجام به مجلس برود موجب الزامی به دولت خواهد شد که به نفع نیست و باید مراحل نهایی این توافق طبق اصل ۱۷۶ قانون اساسی در شورای عالی امنیت ملی طی شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در واکنش به اظهارات دکتر روحانی عکسی را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد.

کوچک زاده پرده از امضای برجام توسط  تیم مذاکره کننده ایران برداشت

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس