تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴

اقدام اخیر مجلس نمایندگان آمریکا در تصویب طرحی مبنی بر ایجاد محدودیت سفر به آمریکا برای شهروندان ۳۸ کشور، در صورتی که از سال ۲۰۱۱ به ایران، سوریه، عراق یا سودان سفر کرده باشند، با واکنش شدید شهروندان ایرانی در فضای مجازی روبرو شده است.

به گزارش “گذارخبر”  این اعتراضات به حدی بود که آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک اعلام کرد که این نظرات را به دولت آمریکا منتقل می‌کند.
، مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه با ۴۰۷ رای مثبت در برابر ۱۹ رای منفی به طرحی رای داد که سفر به ایران، عراق، سوریه و سودان را از سوی شهروندان ۳۸ کشور محدود می‌کند. در صورت تصویب این طرح در سنا و امضای آن از سوی اوباما، شهروندان ۳۸ کشور که مطابق قوانین این کشور در حال حاضر بدون اخذ روادید تا سقف ۹۰ روز می‌توانستند وارد خاک آمریکا شوند، در صورتی که از سال ۲۰۱۱ به ایران، سوریه، عراق یا سودان سفر کرده باشند، دیگر نمی‌توانند به این راحتی‌ها وارد خاک آمریکا شوند و باید برای ورود به آمریکا روادید بگیرند.

متن منتشرشده در صفحه فیس بوک آلن‌ایر به شرح زیر است:

«سلام بر شما – ان‌شاءالله شاد و سرحال باشید – بخشی از وظایفم بعنوان سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه توجه کردن به اظهارات و نظرهای مردم ایران در مورد مسائل روز و بر حسب نیاز انتقال آن به سطوح بالای دولتمان – یعنی هم سخنگو هستم و هم “سخنگوش.”

در این یکی دو روز پیش در مورد این طرح تصویب شده در مجلس نمایندگان در مورد ایجاد محدودیت‌های مسافرتی، که بر اساس آن شهروندان ۳۸ کشوری که برای ورود به ایالات متحده نیازی به روادید ندارند، اگر طی پنج سال گذشته به کشورهایی مانند عراق، سوریه، سودان یا ایران سفر کرده باشند، باید برای ورود به آمریکا روادید بگیرند. واکنش و نظر اکثر شما شدیدا منفی و انتقادی بود. خوب که بدانید من سخت متوجه حرف و نوشته‌های شما هستم و اگر نظری یا دیدگاهی طرفداران زیاد دارد آن را به سطوح بالای دولتمان می‌رسانم. من به کار “سخنگوش” بودنم ادامه می‌دهم تا دولت آمریکا از نظرات مردم ایران در مورد مسائل روز خوب آگاه باشند.»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس