تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمریکا، ژاپن، فرانسه و چین با انتشار بیانیه های جداگانه ای به پنجمین آزمایش هسته‌ای کره‌ شمالی واکنش نشان دادند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، اعلام تأیید انجام پنجمین آزمایش هسته‌ای کره‌ شمالی توسط این کشور، واکنش هایی را از سوی برخی کشورها به همراه داشت. به […]

[ad_1]

آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمریکا، ژاپن، فرانسه و چین با انتشار بیانیه های جداگانه ای به پنجمین آزمایش هسته‌ای کره‌ شمالی واکنش نشان دادند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، اعلام تأیید انجام پنجمین آزمایش هسته‌ای کره‌ شمالی توسط این کشور، واکنش هایی را از سوی برخی کشورها به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه چین در واکنش به انجام آزمایش هسته ای کره شمالی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پکن مخالفت شدید خود را با پنجمین آزمایش موشک های هسته ای کره شمالی اعلام می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: علیرغم اعتراض های جامعه جهانی، «پیونگ یانگ» یک بار دیگر به انجام آزمایش هسته ای مبادرت ورزید. دولت چین مخالفت شدید خود را با این اقدام کره جنوبی اعلام می کند.

خبرگزاری کیودو ژاپن نیز در همین رابطه اعلام کرد: پس از اینکه کره شمالی آزمایش موشک هسته ای خود را تأیید کرد، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی خود با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن درباره آخرین تحولات شبه جزیره کره رایزنی و طرفین بر لزوم تشدید تحریم های بیشتر علیه کره شمالی به توافق رسیدند.

دفتر «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه نیز در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: فرانسه آزمایش هسته ای کره شمالی را به شدت محکوم می کند.

این بیانیه می افزاید: فرانسه از شورای امنیت سازمان مللل متحد می خواهد تا با صدور قطعنامه ای به این آزمایش واکنش سختی نشان دهد.

به گزارش اسکای نیوز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در اولین اظهار نظر به آزمایش هسته ای کره شمالی درباره عواقب جدی این اقدام پیونگ یانگ به سران این کشور هشدار داد.

اوباما در این واکنش از تعهد ناگسستنی کشورش به حمایت از ژاپن و کره جنوبی به عنوان متحدین خود در منطقه سخن گفت.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید نیز در کنفرانس خبری امروز با تأکید بر اینکه اوباما با سران کشورهای چین و ژاپن به مشورت خواهد نشست، اعلام کرد: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفته است که به مشورت با متحدان و شرکائش در روزهای آینده ادامه خواهد داد تا مطمئن شود اقدامات تحریک‌ آمیز کره‌ شمالی با عواقب جدی مواجه خواهد بود.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن هم این اقدام کره شمالی را کاملاً غیر قابل قبول نامید.

به گزارش تایمز ژاپن، آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای هم با واکنش به آزمایش موشک هسته ای کره شمالی، آن را عمیقا نگران کننده توصیف کرد.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس