تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش وام ضروری بازنشستگان به ۳میلیون تومان خبرداد و گفت: عملیات مربوط به پرداخت وام‌های ضروری از دو هفته آینده آغاز می‌شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری نقدینه، محمود اسلامیان در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه در دولت یازدهم ۵۰هزار […]

[ad_1]

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش وام ضروری بازنشستگان به ۳میلیون تومان خبرداد و گفت: عملیات مربوط به پرداخت وام‌های ضروری از دو هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری نقدینه، محمود اسلامیان در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه در دولت یازدهم ۵۰هزار وامی که به بازنشستگان داده می‌شد به ۲۵۰هزار وام افزایش یافت اظهار کرد: مبلغ این وام ۲میلیون تومان بود که اکنون به ۳میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: عملیات پرداخت وام ضروری بازنشستگان از دو هفته آینده آغاز می‌شود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه صندوق‌ بازنشستگی که شاید حدود بیش از ۴۰سال است که شکل جدیدش سازماندهی شده دچار مشکلاتی است گفت: به دلیل تصمیماتی که در گذشته اتخاذ شده، این مشکلات به وجود آمده‌اند و تعادل اقتصادی در صندوق رعایت نشده و ورودی‌های صندوق قطع شده است.

اسلامیان افزود: در حال حاضر نسبت شاغلان به بازنشستگان در صندوق به کمتر از ۱درصد رسیده است و مشکلاتی را رقم زده که امیدواریم با درایت دولت حل شود.

اسلامیان با بیان اینکه رسیدگی به بازنشستگان جزو ماموریت‌هایی است که ما دنبال می‌کنیم اظهار کرد: در دوره‌ای در گذشته حدود ۶۷درصد قدرت بازنشستگان کاهش یافت و علت آن این بود که افزایش حقوق بازنشستگان از اواسط دهه ۸۰تا سال ۹۲طبق قانون و همپای نرخ تورم رشد نکرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در دولت یازدهم تورم را کاهش دادیم و افزایش حقوق متناسب با تورم اتفاق افتاد اما ضایعه کاهش قدرت خرید همچنان سر جای خود قرار دارد. امسال دولت برای کاهش این فاصله ۶۰۰۰میلیارد تومان تخصیص داد و کف حقوق به ۹۰۰هزار تومان رسید. از معاون اول رئیس جمهور درخواست می‌کنم افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان را برای چند سال ادامه دهیم تا کاهش قدرت خرید بازنشستگان جبران شود.

اسلامیان با اشاره به اینکه علی رغم همه مشکلات دولت، طی دو تا سه سال اخیر حقوق بازنشستگان را بدون تاخیر پرداخت کردیم اظهار کرد: پرداخت حقوق در گذشته به صورت غیر مستقیم انجام شد و هفت تا ۱۰روز به طول می‌انجامید اما ما در شهریور امسال حقوق بازنشستگان در ۳۱استان کشور را به صورت مستقیم و در عرض دو ساعت پرداخت کردیم.

اسلامیان ادامه داد: غرور بسیاری از بازنشستگان ما اجازه نمی‌دهد که در عین مشکلات کمکی بخواهند و ما تلاش می‌کنیم بتوانیم جایگاه آنها را حفظ کنیم. ما در دولت یازدهم سالانه ۳۵درصد رشد در مجموعه‌های اقتصادی داشتیم که به نظر می‌رسد قابل قبول است. همچنین بسیاری از اموالی که در گذشته از صندوق خارج شده بود توسط دادستان تهران اکثرا به صندوق بازگشته است.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس