تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۴
علي ربيعي در مجلس:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از ارائه وام های بی حساب و کتاب در دولت قبل گفت: وام دهی بدون قید و شرط منطقی قدرت وام دهی را به شدت کاهش داده است.

به گزارش “گذارخبر”  علی ربیعی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوال موسی الرضا ثروتی در خصوص علت عدم اجرای طرح های مصوب دولت در سفر مقام معظم رهبری و عدم اجرای قانون استخدام مربیان فنی و حرفه ای کشور و نیز عدم اصلاح اعضای هیأت مدیره پتروشیمی بجنورد و پایین بودن عملکرد اشتغال ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت گفت: بدون شک بدون همدلی و همزبانی قادر به حل مسائل و مشکلات کشور نخواهیم بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: من معتقدم در این دوران دولت به معنای اعم آن یعنی حاکمیت نیازمند تصمیمات سخت و دشوار و شجاعانه ای برای حل مسائل بزرگ است. امروز دولت در شرایطی که خودساخته نبوده بلکه به او ارث رسیده از این رو باید اصلاحات اساسی صورت دهد.
وی تأکید کرد: امروز دولت بر پایه های سست و گام های مسیر طی شده به ارث برده باید تصمیمات اساسی اتخاذ کرده تا بتواند کشور را نجات دهد که همه اینها نیازمند وحدت و ائتلاف ملی است.
ربیعی با اشاره به سوال نماینده مردم بجنورد افزود: با توجه به جامعیت سوال آقای ثروتی زمینه ای فراهم شد که من به سه مسئله اصلی برای رسیدن به وحدت نظری و عملی اشاره کنم تا آنها در برنامه ششم نیز مدنظر ما باشد.
وی با یادآوری محور سوال موسی الرضا ثروتی در خصوص فقر، بیکاری و اشتغال و همچنین مسئله سرمایه گذاری صندوق ها تصریح کرد: خداوند را شاکرم که در وزارتخانه ای قرار گرفتم که علی رغم اینکه پاسخگویی بنده افزایش یافته با زندگی مردم ارتباط مستقیم دارد.
ربیعی با اشاره به مباحث مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مسائلی چون یارانه، حذف آن،‌ اصلاح مسیر طی شده، فقر غذایی و در ارتباط بودن با گروه هایی که تنها حامی آنها خداست و همچنین برخی پروژه هایی که تنها دولت متکفل در وزارت تعاون پیگیری می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: خدا را شکر می کنم که امروز در وزارتخانه ای هستم که اگر بتوانم دردی از مردم دوا کنم با زندگی مردم ارتباط داشته و به بهبود وضعیت کشور منجر می شود.
وی با اشاره به سوال موسی الرضا ثروتی مبنی بر بیکاری و در پاسخ به آن گفت: در وضعیت کنونی دو ابزار مهم ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به شدت تضعیف شده، بودجه عمرانی و تسهیلات بانکی دو موتور اقتصاد کشور به عنوان کانون انباشت سرمایه به رغم سیاست گذاری های صورت گرفته دولت یازدهم سوختی برای حرکت به جای نمانده در واقع این منابع از قبل مطرح و پیش خور شده اند همانطور که نمودارها نشان می دهد از سال ۹۰ به بعد فاصله میان قانون مصوب و عملکرد برای هزینه های عمرانی به شدت افزایش یافته است.
ربیعی تأکید کرد: از سال ۹۰ به بعد میزان هزینه های عمرانی نزدیک به ۵ برابر عملکرد آن بوده که دلیل عمده این  اختلاف کاهش درآمد در اجرای کل هزینه های جاری است که منجر به انتقال بخشی از هزینه های عمرانی به هزینه های دیگر شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بسیاری از اقتصادها در کنار نقش دولت بانک ها را موثر دانسته اما متأسفانه امروز وام های بی حساب و کتاب قبلی قدرت وام دهی را کاهش داده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس