تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۴

ملی‌پوشان والیبال ایران برای کسب نخستین پیروزی خود در یک بازی رسمی برابر روسیه، از ساعت ۱۹:۴۰ فردا (شنبه) در شهر کازان به مصاف این تیم می‌روند. به گزارش گذارنیوز  ملی‌پوشان والیبال ایران از ساعت ۱۹:۴۰ فردا (شنبه) در شهر کازان روسیه به مصاف تیم ملی این کشور می‌رود. روسیه یکی از قدرت‌های مطلق والیبال […]

ملی‌پوشان والیبال ایران برای کسب نخستین پیروزی خود در یک بازی رسمی برابر روسیه، از ساعت ۱۹:۴۰ فردا (شنبه) در شهر کازان به مصاف این تیم می‌روند.

والیبال

به گزارش گذارنیوز  ملی‌پوشان والیبال ایران از ساعت ۱۹:۴۰ فردا (شنبه) در شهر کازان روسیه به مصاف تیم ملی این کشور می‌رود. روسیه یکی از قدرت‌های مطلق والیبال در سال‌های اخیر به شمار می‌رود آن‌ها با قهرمانی در المپیک و لیگ جهانی ۲۰۱۲ کسب ده‌ها عنوان معتبر در سال‌های گذشته، خود را به عنوان یکی از تیم‌های صاحب سبک در والیبال معرفی کردند. والیبال روسیه متکی به قدرت مکانیکی است بازیکنان این تیم با بهره‌گیری از سرویس‌های پرشی و قدرتی شناخته می‌شوند فیزیک روس‌ها در والیبال جهان منحصر به فرد است و آن‌ها در نمایش بازی سرعتی پیشتاز هستند. اگرچه دریافت روس‌ها مثل تیم ملی والیبال ایران نقطه ضعف بزرگ این تیم به شمار می‌رود اما روسیه در تمامی پست‌ها یکی از قدرتمندترین تیم‌های جهان است.

در حال حاضر روسیه بعد از برزیل با ۳۳۰ امتیاز در رده دوم رنکینگ جهانی قرار دارد. این در حالی است که ملی‌پوشان والیبال ایران پس از درخشش در سال‌های اخیر تنها با کسب ۱۳۴ امتیاز رده دهم رتبه‌بندی فدراسیون جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

آسمانخراش روسیه، غایب بزرگ دیدار با ایران است. موزرسکی بازیکن شاخص روس‌ها که در سال‌های اخیر به عنوان بهترین بازیکن والیبال جهان شناخته می‌شود مدتی است که به دلیل ناراحتی قلبی تحت درمان قرار گرفته و در لیگ جهانی ۲۰۱۵ به میدان نرفته است. غیبت او در کنار آلپا لیکوف موجب شد تا روسیه در چهار بازی نخست خود نمایش قابل قبولی نداشته باشد. آن‌ها در حالی که با ترکیبی از بازیکنان جوان‌تر خود برابر آمریکا و لهستان به میدان رفتند تنها موفق شدند یک امتیاز از ۴ بازی اول خود کسب کنند. حالا روسیه و ایران در شرایطی برابر به مصاف هم می‌روند. هر دو تیم از ۴ بازی اول تنها یک امتیاز گرفته‌اند و خوب می‌دانند که برای حفظ امید، صعود به مرحله بعد نیازمند پیروزی در این دو بازی هستند. علاوه بر اینکه روس‌ها که والیبال را ورزش اول خود می‌دانند اصلا دوست ندارند در دو بازی خانگی برابر ایران شکست را تجربه کنند.

پاول موروز، دیمیتری ایلینیخ، سرگئی ساوین، الکسی اسپریدینوف، آندری آشچه، الکساندر آبروسیموف، ایگور پولودینسکی، الکساندر مارکین، آرتم اسمولیا، سرگئی آنتیخین، الکسی اوبموچی بازیکنان اصلی روسیه را در لیگ جهانی ۲۰۱۳ تشکیل می‌دهند. روسیه در بازی‌های قبلی نشان داده که تمرکز بالایی در دفاع و اسپک دارد. آن‌ها در بازی با آمریکا نشان دادند که در توپ‌گیری هم نمایش قابل قبولی دارند و می‌توانند از توپ‌های برگشتی به بهترین شکل استفاده کنند.

۴ مدال طلای المپیک، ۳ نقره و ۳ برنز آن‌ها در کلکسیون پرافتخارترین تیم‌های جهان جا داده است. روسیه همچنین با ۶ قهرمانی، ۳ نایب قهرمانی و ۳ مدال برنز در رقابت‌های قهرمانی جهان، نشان داده که همواره یکی از تیم‌های پرقدرت در این عرصه است. آن‌ها در ۱۵ دوره لیگ جهانی والیبال روی سکو رفتند و در سه دوره این رقابت‌ها قهرمان شدند.

این در حالی است که تمام افتخارات تیم والیبال ایران در سطح جهان به کسب عنوان چهارمی در لیگ جهانی ۲۰۱۴ و عنوان ششمی مسابقه‌های قهرمانی جهان در همین سال خلاصه می‌شود.

تیم‌های والیبال ایران و روسیه فردا و پس فردا دو بار با یکدیگر دیدار می‌کنند. این مسابقه‌ها از ساعت ۱۹:۴۰ به وقت ایران در شهر زنیت کازان روسیه برگزار می‌شود.

جدول گروه B لیگ جهانی والیبال

۱- آمریکا، ۴ بازی، ۱۲ امتیاز

۲- لهستان، ۴ بازی، ۱۰ امتیاز

۳- ایران، ۴ بازی، یک امتیاز

۴- روسیه، ۴ بازی، یک امتیاز

برنامه دیدارهای ایران و روسیه

شنبه ۲۳ خرداد ساعت ۱۹:۴۰

یکشنبه ۲۴ خرداد ساعت ۱۹:۴۰

قضاوت دیدارهای والیبال ایران و روسیه بر عهده گوران گرادینسکی از صربستان و تاراس ایلکیو از کانادا است. نو شیواکی از ژاپن نیز به عنوان ناظر عملکرد دو تیم را زیر نظر خواهد داشت.

انتهای پیام

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس