تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۴
کواکبیان:

دبیر کل حزب مردمسالاری گفت: اگر چه مجلس شورای اسلامی می تواند کارشناس و مرکز پژوهش ها داشته باشد اما این که خود نمایندگان کارشناس و متخصص باشند بسیار مهم و از نیازهای اساسی مجلس است.

به گزارش ایرنا مصطفی کواکبیان، عصر چهارشنبه در همایشی که با عنوان ‘مجلس آرمانی’ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت از توابع فارس برگزار شد، با اشاره به وجود کمیسیون های مختلف در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ما به کارخانه تولید قانون تبدیل شده است در حالی که موضوع تخصص بسیار مهم تر است.
وی ادامه داد: هم اینک نمایندگان به حدی گرفتار حوزه های انتخابیه خود هستند که دیگر فرصتی برای مطالعه نظرهای کارشناسی وجود ندارد.
نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس آرمانی، مجلس تخصصی است و باید نمایندگان چنین مجلسی متخصص باشند و این موضوعی بسیار مهم است.
دبیر کل حزب مردمسالاری افزود: ارزش هردقیقه کاری مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم که من نیز به عنوان نماینده در آن حضور داشتم ۳۵ میلیون ریال بود و هم اکنون این رقم به ۵۰ میلیون ریال رسیده است.
کواکبیان، زیاد بودن جلسه های علنی مجلس شورای اسلامی را یکی از ضعف های این مجلس دانست و اظهار کرد: مطالب و لوایح ابتدا باید در کمیسیون های تخصصی بررسی شود و بعد به صحن علنی بیاید .
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: ما نمایندگانی شجاع همچون مدرس می خواهیم که با شجاعت و شفافیت مطالب خود را بیان کنند.
دبیر کل حزب مردم سالاری با اشاره به انتخابات پیش رو، خواستار نظارت هر چه بیشتر نهادهای متولی بر هزینه های تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی شد و گفت: واقعا زیبنده نیست که پول های کثیف به عرصه انتخابات راه یابد و باید این مساله کنترل شود.
کواکبیان اظهار کرد: افرادی که به این گونه مسایل توجه ندارند نباید به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد شوند .
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان هفتم اسفندماه ۹۴ برگزار می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس