تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به اقدام مجلس سنای برزیل در برکناری دیلما روسف واکنش نشان داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به اقدام سنای برزیل در برکناری دیلما روسف رئیس جمهور سابق این کشور از قدرت، تاکید کرد: ایالات متحده اطمینان […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به اقدام مجلس سنای برزیل در برکناری دیلما روسف واکنش نشان داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به اقدام سنای برزیل در برکناری دیلما روسف رئیس جمهور سابق این کشور از قدرت، تاکید کرد: ایالات متحده اطمینان دارد که روابط مستحکم دوجانبه با برزیل ادامه خواهد یافت.

به گزارش تسنیم، وی در ادامه تصریح کرد: نهادهای دموکراتیک برزیل در چارچوب قانون اساسی این کشور عمل کرده اند.

مجلس سنای برزیل با شصت و یک رای موافق در برابر بیست رای مخالف، به برکناری دیلما روسف رئیس جمهور این کشور رای داد.

روسف به اتهام سوء استفاده غیرقانونی از بودجه ملی از قدرت برکنار شده است. با برکناری روسف، به ۱۳ سال حکومت چپگراها در برزیل پایان داده شد.

اولین رئیس جمهور زن برزیل متهم است که در آستانه برگزاری انتخابات عمومی سال ۲۰۱۴، که دومین دوره ریاست جمهوری او بود، با تخطی از قانون بودجه، هزینه‌های دولتی را در راستای فعالیت تبلیغاتی خود افزایش داده و آمار دولتی را دستکاری کرده است. وی این اتهامات را رد کرده است.

با برکناری روسف، میشل تمر، معاون رئیس جمهوری برزیل، که به دشمن وی تبدیل شده است، سوگند یاد کرد و تا سال ۲۰۱۸ میلادی رئیس جمهور برزیل خواهد بود.

روسف روز دوشنبه اتهامات مطرح شده علیه خود را «بهانه‌ای برای کودتا علیه قانون اساسی» عنوان و تصریح کرد: «من جنایتی مرتکب نشده‌ام.» روسف افزود: «من غیرعادلانه و مستبدانه متهم شده‌ام.»

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس