تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۴
مدیر عامل شرکت تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی;

مردم قدرت خرید ندارند و ما هم درخواستی برای افزایش قیمت نداشته‌ایم.

به گزارش “گذارخبر ” سید محمد موسوی  با اشاره به ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور در خصوص مشکلات صنعت فرآوری گوشت در تاریخ  ۶ مرداد ماه امسال اظهار داشت: این نامه به منظور تامین گوشت مناسب برای تولید فرآورده های گوشتی و جلوگیری از ایجاد انحصار واردات و تک قطبی شدن واردات گوشت و همچنین تقاضا برای تشکیل کارگروه این صنعت در نهاد ریاست جمهوری ارسال شد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد کارخانجات تولیدکننده سوسیس و کالباس از دو سال گذشته تعطیل شده اند افزود: در سال ۹۲ هم مشکلات تامین قسمتی از گوشت مورد نیاز این صنعت با ارز مبادله ای را به آقای جهانگیری اعلام کردیم که معاون اول رییس جمهور نیز طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی و آقای کلانتری معاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مشکلات صنعت فرآورده های گوشتی را مطرح کردند.

موسوی تصریح کرد: اما نه تنها این مشکل تاکنون حل نشده بلکه مقدار گوشت گاومیشی هم که با نظارت سازمان دامپزشکی با قیمت مناسب به کشور برای تولید فرآورده های گوشتی از هند وارد می شد قطع شد و گفتند از این پس صرفا گوشت از برزیل وارد خواهد شد، این در حالی است که گوشت گاومیش هندی با فرمول اروپا تولید و بیش از ۷۰ درصد آن به کشورهای دیگر صادر می شود.

وی خاطر نشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است که پیش از این تصمیم  قیمت گوشت برزیل هر تن ۳۶۵۰ یورو بود اما به دلیل اینکه واردات گوشت از هند قطع شد قیمت آن تا ۴۲۵۰ یورو رشد کرد و این مابه التفاوت ۵۰۰ یورو در هر تن مشخص نیست به جیب چه کسی سرازیر می شود !

موسوی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای برای افزایش بهای سوسیس و کالباس در سال جاری دارید یا خیر ؟ افزود: مردم قدرت خرید ندارند و ما هم درخواستی برای افزایش قیمت نداشته ایم.

3

21

افزایش قیمتگوشت

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس