تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] میرزایی هزینه تکنولوژی شکافت هیدرولیک برای هر حلقه چاه را ۲۲ میلیون دلار به بالا و هزینه فیش پوینت و جت دریلینگ را از ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار عنوان کرد. عبدالرسول میرزایی، مدیرعامل پالایشگاه رهام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره واردات سه تکنولوژی جهت ازدیاد برداشت از میادین نفتی گفت: بعد […]

[ad_1]

میرزایی هزینه تکنولوژی شکافت هیدرولیک برای هر حلقه چاه را ۲۲ میلیون دلار به بالا و هزینه فیش پوینت و جت دریلینگ را از ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار عنوان کرد.

عبدالرسول میرزایی، مدیرعامل پالایشگاه رهام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره واردات سه تکنولوژی جهت ازدیاد برداشت از میادین نفتی گفت: بعد از کم شدن تحریم‌ها موفق شدیم سه تکنولوژی در حوزه ازدیاد برداشت از چاه‌های نفت را وارد کنیم که از جمله آنها  جت دریلینگ جهت افزایش برداشت ۳۰۰ درصدی است.


وی دیگر تکنولوژی ازدیاد برداشت را فیش پوینت عنوان کرد و افزود: به این تکنولوژی در میادین مشترک نیاز است و سهام دار این تکنولوژی نیز استات اویل است.


میرزایی توضیح داد: از تکنولوژی فیش پوینت فعلا بصورت آزمایشی در یک حلقه چاه  در مناطق نفت خیز جنوب استفاده می‌کنیم.


وی افزود: سومین تکنولولژی که توانستیم بعد از رفع تحریم‌ها وارد صنعت نفت کنیم تکنولوژی شکافت هیدرولیک است که جزء تکنولوزی‌های فوق العاده گران است و فعلا در حال مذاکره هستیم.


 مدیر عامل پالایشگاه رهام خاطرنشان کرد: تمام این تکنولوژی‌ها در انحصار کانادا و آمریکاست و ما مستقیما این تکنولوژی را از کانادا وارد ایران کردیم.


 وی هزینه تکنولوژی شکافت هیدرولیک برای هر حلقه چاه را  ۲۲ میلیون دلار به بالا اعلام کرد که  جزء پرهزینه ترین  تکنولوژی‌های ازدیاد برداشت است.


 میرزایی اظهار داشت: هزینه فیش پوینت و جت دریلینگ از ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار دلار است که ارزان است و راندمان بالایی نیز دارد.


وی افزود: با استفاده از تکنولوژ ی جت دریلینگ حفر چاه‌های موازی را حذف و شیارهایی تا ۱۵۰ متر در مخزن ایجاد می‌شود.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس