تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس محیط زیست بوکان گفت: واحد پلاستیکی بوکان به دلیل امحای غیرمجاز ضایعات به دادگاه معرفی شد. محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بوکان گفت: کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در بازدید از واحد بازیافت پلاستیکی متوجه سوزاندن ضایعات آن می‌شوند. وی گفت: طبق ضوابط زیست‌محیطی سوزاندن هر […]

[ad_1]

رئیس محیط زیست بوکان گفت: واحد پلاستیکی بوکان به دلیل امحای غیرمجاز ضایعات به دادگاه معرفی شد.

محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بوکان گفت: کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در بازدید از واحد بازیافت پلاستیکی متوجه سوزاندن ضایعات آن می‌شوند.


وی گفت: طبق ضوابط زیست‌محیطی سوزاندن هر گونه ضایعات و پسماندهای ناشی از تولید و هرگونه فرآیندهای صنعتی طبق قانون مدیریت پسماند ممنوع بوده و با متخلفان طبق ضوابط زیست‌محیطی برخورد می‌شود.


احمدی با اشاره به آلودگی ناشی از واحدهای بازیافت افزود: گاها اطراف و داخل شهر اشخاصی سهوا و یا عمدا اقدام به سوزاندن ضایعات از جمله بقایای مواد پلاستیکی می‌کنند که این کار علاوه بر آلودگی زیست‌محیطی موجب اعتراض مردم می‌شود.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی مکرر و هشدارهای پی درپی توسط این اداره افرادی که مسائل زیست‌محیطی را رعایت نمی‌کنند و موجب آلودگی و سلامتی مردم را به خطر می‌اندازند با تشکیل پرونده به مقامات قضایی معرفی می‌شوند.


وی اظهار کرد: دود ناشی از سوختن مواد پلاستکی در مناطق مسکونی اغلب متشکل از مواد سرطان‌زای دی‌اکسین و فوران بوده و موجب بروز اختلال بر روی سلامتی انسان می‌شوند.


احمدی اظهار امیدواری کرد: به منظور حفظ محیط زیست و بهبود سلامت جامعه بخصوص شهروندان بوکانی از هر گونه سوزاندن زباله‌ها و مواد ضایعاتی خوداری کند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس